Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A SATeLIT TV egykori tulajdonosa feljelentést tett a Siemens Rt. ellen. A nagyvállalat 'cserébe' jó hírnév megsértése miatt készül perelni Farkas Imrét. A volt tévétulaj szerint nevetséges blöff a Siemens fenyegetőzése, mely csupán arra jó, hogy eloszlassa a cég körül egyre gyűlő viharfelhőket.
A SATeLIT TV egykori tulajdonosa szeptemberben zsarolás miatt is feljelentést tett a Siemens Rt. ellen. Kettejük kapcsolatának megértéséhez tudni kell, hogy a Siemens 2000-ben szerződést között a TVegy Rt-vel, hogy az általa üzemeltetett újsütetű SATeLIT TV reklámidejének a felét lekösse. Farkas Imre szerint a Siemens hat évvel ezelőtt azzal a feltétellel adott 1,5 milliárdos támogatást a tévének, hogy a pénz felét titokban visszakapják. Ezt 2001-ben Farkas – állítása szerint – teljesítette is, azaz 720 milliót visszavitt a Siemensnek.
Farkas szerint így zsarolja őt a Siemens
Az hosszú évek óta húzódó bírósági pereskedések lezárásához Farkas a HVG-nek nyilatkozva elmondta, az ő beleegyezésével vásárolta ki a multi inkognitóban a saját banki hitelét, melyet a Siemenstől 2002-ben már elapadt pénz miatt Farkas már nem tudott törleszteni. A tőketartozást ugyan valóban kivásárolta az I.D.Q. Kft, de az nem jelezte a bíróság felé, hogy kezdeményezni lehet a földhivatalban is Farkas házáról a jelzálogjog törlését. Farkas úgy gondolja, hogy az ügyet bonyolító jogász – Marosi András a Siemens-t a Tvegy-el szemben képviselő ügyvéd – ezzel akarta őt sakkban tartani, mert így Farkas sem fért hozzá az „ügyhöz” és az I.D.Q. sem. Utóbbi kft-t azóta végelszámolták, az őt a tőketartozás kivásárlásában jogutódlási kérelem okán követő Inmobil Home-ot pedig bíróság elutasította. Farkas vállára így egyre nagyobb súly nehezedik, hisz a 28 százalékos kamatra felvett hitele tovább ketyeg, vagyis a házára felvett 30 milliós hitel 100 millió forint fölötti tartozássá emelkedik.
Marosi szerepe az elkótyavetyélt Andrássy úti paloták kapcsán |
Farkas Imre bankhitelét kivásárló I.D.Q. egy nyilatkozatban elismerte, hogy egy ciprusi offshore cég nevében járt el, mint bizományos. A külföldön bejegyzett cég jelenléte azért is érdekes, mert Marosi András jogász neve már többször felmerült, mint ellenjegyző ügyvéd az Andrássy úti paloták eladása kapcsán (pl. Andrássy 8.), ahol a hvg.hu cikksorozatában bemutatott házaknál minden alkalommal adóparadicsomokba bejegyzett offshore cégek közbeiktatásával keltek el a különlegesen értékes ingatlanok. Az ügyekről többet itt olvashat: Andrássy úti paloták - dobra verve I. Dobra vert paloták II. Dobra vert paloták III. Nagy cég kisstílű ajánlattal Jó biznisz a házrombolás III. Andrássy 47.: 150 milliós vételár, meg ugyanennyi zsebbe? Véget ért az Andrássy úti palota kálváriája: győztek a lakók Nyomoznak a terézvárosi politikusok ügyében |
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.