szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megszületett az első bírósági döntés a Siemens megvesztegetési ügyében: a darmstadti törvényszék a német óriásvállalat két korábbi vezetőjét találta bűnösnek megvesztegetésben, illetve ebben való segédkezésben.

A korábban a Siemens erőművi részlegében vezető beosztásban lévő 63 éves Andreas Kley két év felfüggesztettet kapott az olasz Enel energiacsoport menedzsereinek megvesztegetéséért. A korábban ugyancsak vezető beosztásban dolgozó 73 éves Horst Vigenert kilenc hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság a megvesztegetésben való bűnrészesség miatt.

A két egykori Siemens alkalmazott a tárgyalások során beismerte, 6 millió euró kenőpénzt adtak az Enel két vezetőjének azért, hogy a Siemens kapjon megrendelést gázturbinák szállítására 1999-2002 között. A kenőpénz átvevőit, illetve további két Siemens-dolgozót a milánói törvényszék korábban ugyancsak felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte.

A hétfői bírósági ítélet szerint a Siemensnek magának 38 millió euró lefölözést be kell fizetnie az államkasszába, a bűnös eredetű gazdagodás miatt. A döntés ellen a Siemens fellebbezni fog.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Cáfolja érintettségét a Siemens botrányában az AUA elnöke

Nyomatékosan cáfolta, hogy bármilyen köze lenne a Siemens német ipari és elektronikai cég milliós kenőpénzes botrányához a korrupciós üggyel kapcsolatban hírbe hozott osztrák Alfred Ötsch, az AUA légitársaság igazgatótanácsának jelenlegi elnöke, a Siemens egyik korábbi ágazati vezetője.

MTI Világ

Lemondott a Siemens felügyelő bizottságának elnöke

Röviddel csütörtök éjfél előtt lemondott a korrupciós ügybe keveredett német Siemens felügyelő bizottságának elnöke. Heinrich von Pierer – aki korábban éveken keresztül a cég első számú embere volt – kijelentette: távozása a vállalat érdeke, nem azért döntött így, mert felelősnek érzi magát a korrupciós ügyben.

hvg.hu Itthon

Siemens: a rendőrség nem talált bizonyítékot a zsarolásra

Éppen nyolc hónappal a nyomozás megkezdése után május 8-án a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Gazdaságvédelmi Főosztálya beszüntette a nyomozást Farkas Imre feljelentése ügyében. Az egykori SATeLIT Tv-t üzemeltető TvEgy Rt. tulajdonosa azt állítja, a magyarországi Siemens megzsarolta: 1,5 milliárd forinttal hajlandók voltak támogatni a SATeLIT-et, ám cserébe az összegnek mintegy felét visszakérték.

MTI Világ

Tovább gyűrűzik a Siemens-botrány

Átmeneti csend után tovább gyűrűzik, s ismét egyre nagyobb méreteket ölt a Siemens-botrány. A müncheni hatóságok kedden közölték, hogy vizsgálati fogságba helyezték Johannes Feldmaiert, a mind szerteágazóbb korrupcióval vádolt, nagytekintélyű vegyes ipari és elektronikai cég igazgató tanácsának (IT) egyik tagját.