szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A csütörtöki meglepő lendület és a 26 706,18 pontos rekord BUX után pénteken bizonytalan kezdés várható a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője szerint.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

Friss vállalati hírek nem támasztják alá a Mol és az OTP csütörtöki erősödését a szakember szerint, kérdés, hogy kap-e megerősítést az előző napi folyamat. A Molt valószínűleg a Rahimkulov család további vásárlási szándékai tartják magasan, de az elemző szerint nem valószínű, hogy a további vásárlásokat a jelenlegi magas árfolyamon bonyolítják majd le.

A nemzetközi környezet bizonytalanságot visz a pesti börze kereskedésébe is. Az ázsiai piacokról nem érkeznek egyértelmű hatások. A délután folyamán fontos amerikai makrogazdasági mutatók jelennek meg a csütörtöki, vártnál gyengébb amerikai GDP-adatok után. Kérdés, hogy a New York-i tőzsde merre mozdul az adatok hatására. A szakember szerint a forgalom is fontos tényező lehet, nagy forgalom esetén valószínűbb a pozitív hétzárás.

A Budapesti Értéktőzsde indexe a BÉT 2,79 százalékos erősödéssel 26 706,18 pontos történelmi csúcson zárt csütörtökön, ez 724,25 pontos erősödés. A forgalom csütörtökön 44,3 milliárd forintot ért el.

A vezető részvények közül a Mol 4,8 százalékkal, a csütörtökön már osztalékszelvény nélkül forgó OTP 2,04 százalékkal, a Magyar Telekom 0,43 százalékkal, a Richter 0,20 százalékkal erősödött. A Mol-papírok 1100 forinttal 23 995 forintra, a Magyar Telekom részvények 4 forinttal 932 forintra, az OTP részvények 197 forinttal 9 847 forintra, a Richter papírok 75 forinttal 37 950 forintra javították értéküket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Tőzsdenyitás: esés Nyugat-Európában

A nagy nyugat-európai részvénypiacok szerdán erős eséssel indultak, amivel az ázsiai tőzsdék nyomdokaiban haladtak azután, hogy a kínai kormány a részvénykereskedési díjak háromszorosára történő emeléséről döntött. A kínai döntés egyes vélemények szerint legfeljebb korrekciót idéz elő, az általános részvénypiaci trenden nem változtat.

MTI Gazdaság

Tovább gyengülnek a világ tőzsdéi

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken folytatják útjukat lefelé a lejtőn, a szerdai csúcsdöntést követő kiigazításban, követve a New York-i és az ázsiai piacok példáját is. Csökkenti az érdeklődést, hogy az első negyedévi beszámolási szezonnak majdnem vége, s kevesebb újonnan vásárolt részvény jogosít az előző osztalékra.

MTI Világ

Kínában óva intik a diákokat a tőzsdézéstől

Kínában felhívást intéztek az egyetemi hallgatókhoz, hogy tartsák magukat távol a részvénypiaci befektetésektől, mivel az elmúlt 18 hónap megnégyszereződő jegyzéseit hirtelen a tőzsdei buborék kipukkanása követheti.

MTI Gazdaság

Veszteséggel zártak az európai tőzsdék

Egy kis időre úgy tűnt csütörtökön, amikor a kedvező amerikai makroadatoktól nagy lendületet vett felfelé a New York-i tőzsde, hogy az európai társaik legyűrik a veszteségeket. De nem.

Gazdaság

Szárnyalt a tőzsde

,A Budapesti Értéktőzsde indexe a BÉT 2,79 százalékos erősödéssel 26.706,18 pontos történelmi csúcson zárt csütörtökön, ez 724,25 pontos erősödés.

Gazdaság

Virgonckodnak az európai tőzsdék

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken ismét emelkedő pályán kezdenek, még futja a csütörtöki lendületből, miután a sanghaji piac okozta ijedtség alaptalannak bizonyult.