szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mintegy kétmilliárd forint kárt okoz az idén a baromfiágazatnak és ötezer munkahelyet veszélyeztet a Négy Mancs állatvédő szervezet magyar liba- és kacsatömés ellen indított kampánya - mondta Bárány László, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnöke.

Közölte, évente Magyarországon mintegy 2500-2600 tonna liba- és kacsamájat állítanak elő kényszeretetéssel.

A világ ilyen módon - töméses technológiával - előállított libamáj-termelésének mintegy 80 százalékát, 1800 tonnát Magyarországon termelik. A Négy Mancs osztrák állatvédő szervezet offenzívája a termelést és a magyar tradíciókat veszélyezteti - tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemények

Etetés

József, az igazgató igen kedveli a párizsit. Akár 15 dekát is elfogyaszt belőle egyszerre, két zsömlével. Szépen terített asztalnál, pohárka hűvös sört kortyolgatva hozzá. Pihenésképp elolvassa a gazdasági híreket, majd könnyű sétát tesz a friss levegőn, hogy lejárja az uzsonnát.

MTI Gazdaság

A japánok megijedtek a magyar libamájtól

A magyarországi madárinfluenza miatt Japán kedden elrendelte a magyar baromfi, illetve baromfihús importjának átmeneti leállítását. A japán mezőgazdasági minisztérium közleménye szerint Magyarország Franciaország után a japán piac második legnagyobb szállítója libamájból.

MTI Gazdaság

Törvényi oltalom a libamájnak?

Francia mintára törvényi szabályozással kellene deklarálni, hogy a magyar liba- és kacsatömés tradicionális tevékenység, része a hazai kultúrának – állítják magyar piaci szereplők a Világgazdaság csütörtöki száma szerint.

MTI Gazdaság

Nem kérnek a francia libamájból

Importtilalmat vezetett be húsz ország a francia baromfira és libamájra - jelentette be hétfőn a párizsi kormány. Eddig Franciaország az egyetlen az Európai Unió országai közül, amelyben a madárinfluenza H5N1 jelű altípusa baromfineveldében pusztított.