szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bizonytalanságot és profitrealizálást várnak pénteken a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az MTI által megkérdezett kereskedők.

A hét utolsó napján a bizonytalanság és a profitok realizálása jellemezheti  a kereskedést a BÉT-en - mondta Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője. A csütörtöki kereskedés jelentős forgalma pénteken várhatóan nem ismétlődik meg: az iránykeresés lesz a nap fő jellemzője. 

A kereskedés első óráiban kisebbfajta optimizmus uralhatja a piacot, azonban semmiképpen nem várható olyan mértékű emelkedés, mint ami az elmúlt napokban volt tapasztalható - mondta el Illés László, a Questor Zrt. elemzője.

Az elemző a nagy papírok közül az OTP-től és a Mol-tól gyengülést vár, a nap felülteljesítője szerinte a Richter lehet.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 285,14 pontos, 2,13 százalékos emelkedéssel, 13.684,19 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 40 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények a stagnáló OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 340 forinttal, 3,13 százalékkal 11 190 forintra erősödött, 8,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára nem változott, 3550 forintot ért, forgalmuk 25,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 13 forinttal, 2,05 százalékkal 648 forintra nőtt, forgalma 2,0 milliárd forint volt.

A Richter papírok árfolyama 960 forinttal, 3,65 százalékkal 27 260 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,1 milliárd forintot ért el.

Szektortársa, az Egis 318,5 millió forintos forgalom mellett 110 forinttal, 1,07 százalékkal 10 200 forintra csökkent.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szabó Zsuzsanna Gazdaság

László Csaba: az IMF-hiteltől még nem kell nagy reformokra számítani

Az IMF-hitelekkel kapcsolatban az az általános vélekedés, hogy a megszorult országgal szemben olyan szigorú követelményeket támaszt a szervezet, amelyek ára legtöbbször gazdasági és szociális regresszió. Nem véletlen, hogy ettől a pénzügyi mentőövtől sokan a már régóta szükségessé vált reformok beindítását várják. László Csaba szerint azonban a jelenlegi helyzetnek nincs ekkora kényszerítő hatása. A volt pénzügyminiszter, aki 1996-ban részt vett az utolsó IMF-megállapodásban, kommentálta a jelenlegi helyzetet.