szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csen Tö-ming kínai kereskedelmi miniszter vezetésével közel 200 üzletemberből álló kereskedelmi és befektetési delegáció indult kedden Európába, ahol a tervek szerint 15 milliárd dollár (3500 milliárd forint) értékben kívánnak különböző üzleteket kötni.

Kao Hu-cseng kínai kereskedelmi miniszter-helyettes kifejtette, hogy a delegáció látogatása Európában azon kínai és európai felek között létrejött kereskedelmi egyezmények érvényesítésének első lépése, amelyeket Ven Csia-pao kínai miniszterelnök február elejei európai látogatása során írtak alá.

A Németországba, Svájcba, Spanyolországba és Nagy-Britanniába látogató delegáció elsősorban távközlési berendezéseket, gépjárműipari termékeket, vasúti járműveket, gyógyszeripari és környezetvédelemmel kapcsolatos termékeket kívánnak vásárolni.

A kínai üzletemberek európai beszerző körútjuk során a tehetségeket is keresik, ugyanis a globális pénzügyi válság a fiatal kutatók számára egyre vonzóbbá tették Kínát – mondta a Vang Jung a delegáció egyik tagja.

A Kínai Társadalomtudományi Akadémia kutatója szerint a kínai miniszterelnök legutóbbi európai látogatása és az üzletemberek beszerző kőrútja is azt bizonyítja, hogy az ázsiai ország konkrét lépéseket tesz a kereskedelmi protekcionizmus ellen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Húszmillió kínai munkanélküli tért haza

Közel 20 millió vándormunkás tért vissza szülőfalujába, miután a globális pénzügyi válság következtében elvesztették állásukat - közölte hétfőn egy magas rangú kínai tisztségviselő.

MTI Gazdaság

A németek a kínaiakkal együtt akarnak válságot kezelni

Németország és Kína együtt kíván működni a nemzetközi gazdasági és pénzügyi válság megoldásában. Ezt hangsúlyozta a két kormány vezetője a Berlinben tartott csütörtöki tárgyalások után. Angela Merkel kancellár és Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök a gazdasági együttműködés mellett politikai kérdésekről tartott megbeszéléseket.

MTI Gazdaság

Majd Kína eldönti, hogy finanszírozza-e a fejlett világot

Nem ígért jelentős segítséget a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) hétfőn Londonban megjelent nyilatkozatában a kínai kormányfő, aki szerint "nevetséges" a hatalmas kínai többleteket okolni a globális egyensúlytalanságért és a pénzügyi válságért.

MTI Gazdaság

A vártnál jobban zsugorodott a kínai külkereskedelem januárban

A vártnál jóval nagyobb mértékben esett vissza a külkereskedelmi forgalom Kínában januárban. Az ázsiai országot is egyre inkább érintő globális gazdasági válság újabb jeleként a kivitel értéke az előző év hasonló időszakához képest 17,5 százalékkal, 90,45 milliárd dollárra csökkent – közölte a kínai vámhivatal csütörtökön.

MTI Gazdaság

A Washington-Peking vita és a kínai pénzügyi tömegpusztító fegyver

A párizsi Le Monde szerint az új amerikai adminisztráció részéről „pénzügyi hadüzenettel” ért fel az a Kína címére intézett vád, hogy Peking kereskedelmi előnyök végett „manipulálja valutáját”. Az amerikai lapok is arról cikkeztek, hogy „Obama kemény hangot ütött meg Kínával kapcsolatban”, amikor Timothy Geithner, az új elnök által kiválasztott pénzügyminiszter főnöke álláspontját ismertetve ezt a kifejezést alkalmazta – írja Baracs Dénes, az MTI elemzője.