Tetszett a cikk?

Bár enyhe pluszban indított a blue chipek többsége, s így a BUX is, nem tartott sokáig az öröm, az index hamar 10 000 alatt találta magát.

Hiába szakadt meg a legtöbb börzén egy közel egy hetes lejtmenet tegnap, úgy fest a Budapesti Értéktőzsdének ez sem volt elegendő. Miközben a legtöbb tőzsde vezető indexe emelkedett március 4-én, Budapest tovább esett szerdán, s a rossz sorozat úgy fest ma sem szakad meg. Hiába nyitott enyhe pluszban a BUX csütörtökön, fél órával a kereskedés kezdetét követően ismét masszív mínuszban állt. Az index egyébként 10 065 ponton vágott neki a napnak, 0,32 százalékkal a tegnapi záróérték fölött, negyed 10 után néhány perccel azonban már 9900 alatt is járt a mutató.

A vezető papírok közül a Richter, a Magyar Telekom és az OTP is pluszban nyitott, ám nem sokáig tudták magukat a víz felett tartani. A bankpapír 1500 forinton kezdett majd egy százalékkal a tegnapi 1487-es záróár fölött azonban innen negyed 10-re 1466-ig süllyedt. Hasonlóan indított a Richter is: a 23 810 forintos nyitás szintén 1 százalékos pluszt jelent, a negyed 10-es 23 330 forint azonban már jóval elmarad a tegnapi zárástól. Az MTelekom 552 forinton kezdett, de néhány perc alatt majd 2 százalékot esett.

A Mol az egyetlen blue chip, amely már pirosban indította a csütörtököt, s innen csak tovább csúszott. A 9010 forintos kezdés után 15 perccel már 8865 forinton forogtak a Mol-papírok.

A tegnapi szárnyalást követően egyébként ma lefelé kezdtek a legnagyobb európai tőzsdék is. Frankfurtban a pluszos nyitást követően hamar 1 százalékos mínuszban találta magát a DAX, míg a londoni FTSE-100 néhány perccel a kereskedés megindítása után 0,98 százalékkal állt a tegnapi záróérték alatt, a párizsi Cac-40 pedig 0,89 százalékkal süllyedt a nap kezdetén.

Ecoline 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok március elejére

A héten ismét csak lefelé tartottak a részvényárfolyamok. Egyre mélyebbre csúszik a világgazdaság a válságba, és még mindig nem látszik a fény az alagút végén. Már egyes feltörekvő gazdaságok sem képesek növekedést felmutatni, többek között Kína sem. A második világháború óta nem volt erre példa. A körülmények romlanak, már nem igazán van olyan szegmense az értékpapír-piacnak, ahol ne okozott volna komoly veszteségeket a válság. Mire figyeljünk a héten?