szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az amerikai határidős indexek szerdán emelkedéssel jelzik, hogy a Wall Streeten folytatódhat a kedden megindult erősödés, aminek az volt a kiváltó oka, hogy egyre erősebb a bizakodás abban a washingtoni tervben, amely a bankok iránti bizalom újjáépítését célozza azzal, hogy mentesíti azokat pénzvesztő eszközeiktől.

Kedden jelentős, november óta a legnagyobb napi emelkedéssel zártak az indexek, és a bankok a mai kereskedést is felfelé húzhatják, hiszen az elektronikus adásvételben a Bank of America árfolyama 6 százalékkal, a Citigroup árfolyama 10,3 százalékkal emelkedett. A tőzsdék Ázsiában és Európában is erősödtek; mindez kedvező előjel a szerdai nyitás előtt.

Az amerikai pénzügyminiszter, Timothy Geithner kedden egy televíziós nyilatkozatban arról beszélt, hogy "megtesznek mindent, ami szükséges" ahhoz, hogy a gazdaságot kivezessék a recesszióból. Geithner, akit korábban sok kritika ért amiatt, hogy nem beszél a rossz hitelek tervezett megvételének részleteiről, most azt ígérte, heteken belül lépni fognak, és olyan megoldást javasolnak majd, ami minimalizálja az adófizetők veszteségének kockázatát.

Úgy tűnik, a piac bízik abban, hogy a kedvezőtlen feltételek gyorsan javíthatóak lesznek. A Citigroup keddi nyereség-előrejelzése után elemzők is arra kezdték sarkallni a befektetőket, hogy vásároljanak banki papírokat; a Morgan Stanley elemzője a közelmúlt jelentős árfolyamzuhanására és az agresszív kormányzati beavatkozásra hivatkozva tette ezt.

Javított befektetési besorolást tett közzé az UBS is: az érintett Hewlett-Packard Co árfolyama ennek nyomán 3,2 százalékkal emelkedett.

Geithner ma sajtótájékoztatót tart a G-20 pénzügyminisztereinek és bankelnökeinek hétvégi találkozója előtt; míg a pénzügyi stabilitás megteremtéséért felelős helyettese, Neel Kashkari szenátusi meghallgatáson vesz részt.

A határidős indexek közül az S&P 500 futures 6,20 ponttal nőtt, számított értéke felett alakul; 43 ponttal jutott magasabbra a Dow futures, 15,75 pontot nyert a Nasdaq 100 futures.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Zuhanással nyitott a New York-i tőzsde

Nagy eséssel indították a csütörtöki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek: a New York-i tőzsde DJIA mutatója az első percekben több mint 120 pontot, azaz közel másfél százalékot veszített, a Nasdaq composite 23 pontot, ami hasonló arányú veszteség. Tíz percnyi kereskedés után ezek veszteségei 1 százalék körülire mérséklődtek.

MTI Gazdaság

Emelkednek a New York-i részvénypiacok

Hétfőn határozott emelkedéssel indultak a New York-i részvénypiacok: a tőzsde DJIA mutatója néhány perc alatt több mint 60 pont (0,8 százalék) emelkedést ért el, a Nasdaq piac composite mutatója ez idő alatt közel 7 pontot, azaz mintegy fél százalékot erősödött.

MTI Gazdaság

NYSE: recessziós félelmek miatt csökkennek a határidős indexek

Az amerikai határidős indexek szerdán veszítettek értékükből, és ez a tőzsdék halvány nyitását valószínűsíti, miután kiábrándító pénzügyi jelentést tett közzé a Research In Motion (RIM), és ez tovább mélyítette a befektetők aggodalmát a recessziónak a fogyasztói és üzleti kiadásokra gyakorolt hatását illetően.

MTI Gazdaság

New York-i tőzsde: jövő heti kilátás

A szakértők körében teljes a bizonytalanság, hogy a 30-as éves óta legrosszabb tavalyi év után milyen trend alakul ki a jövő héten a New York-i értéktőzsdén.

MTI Gazdaság

Nyereségek a frankfurti és a New York-i tőzsdén

Nyereséggel zárta az év utolsó, rövidített kereskedési napját a frankfurti tőzsde vezető mutatója. Emelkedéssel indult a részvénykereskedés a Wall Street-en is, miután a Bush-kormány úgy határozott, hogy 1 milliárd dollárral megnövelik a General Motorsnak szánt hitelt, és 5 milliárd dollárért vásárolnak részesedést a GM pénzügyi üzletágában, a GMAC-ban.