Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Ven Csia-pao kínai miniszterelnök pénteken biztosította a nagyvilágot afelől, hogy teljesítik a 8 százalékos gazdasági növekedésre szóló ígéretet az idén, még ha, mint mondta, ez nagyon nehéz lesz is.
„Úgy vélem, vannak nehézségek a cél elérésében. De némi erőfeszítéssel lehetséges” – mondta a kormányfő a parlamenti ülésszakot záró sajtóértekezletén. Kínában a kormány legalább 8 százalékos növekedést tart szükségesnek a társadalmi feszültséggel fenyegető, 20 milliósra növekedett munkanélküliség enyhítéséhez, a fejlett országok pedig a kínai gazdaságtól, az ottani belső fogyasztás növelésétől remélnek húzóerőt a világgazdaság számára.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) januárban 6,7 százalékos GDP-növekedést valószínűsített Kínának idénre, a tavalyi 9 százalékos és a 2007-es, 13 százalékos többlet után.
A kínai miniszterelnök azt mondta, hogy ha szükséges, növelik a gazdaság költségvetési támogatását, mert ezt lehetővé teszik a korábbi években felhalmozott tartalékok. Ősszel a kormány közel 600 milliárd dollárt érő programot hirdetett, főleg infrastrukturális beruházásokra. Az ipari termelés februári javulása és a belső hitelezés gyors növekedése arra vall, hogy a kormányzati segítség kezdi éreztetni hatását.
„Van elég muníciónk, bármikor indíthatunk új ösztönző programokat” – mondta a kormányfő. A belátható jövőre nézve azonban "pletykának" minősítette a múlt heti találgatásokat egy konkrét új program megindításáról, mondván, hogy az eddigi beruházási terv „megfelelően szolgálja a szükségleteket mind rövid, mind hosszú távra”. Első számú feladatnak nevezte a foglalkoztatás, a munkahelyek gyarapítását. Megígérte azt is, hogy nagyjában-egészében szilárdan tartják a jüant, nem hagyják leértékelődni. Úgy vélte, Kína devizatartaléka egészében biztonságban van, de felszólította az amerikai kormányt, hogy tegyen meg mindent az Egyesült Államok gazdaságának rendbe hozásáért, ami a kínai tartalék értékállóságának is garanciája. Kínának van a világ legnagyobb devizatartaléka - a múlt év végén 1,946 billió dollár -, és ennek körülbelül a kétharmada dollárban jegyzett eszközökben fekszik.
„Hatalmas összeget kölcsönzünk az Egyesült Államoknak, ezért természetesen érdekel a vagyonunk biztonsága. Meg kell, hogy mondjam, vannak bizonyos aggodalmaim” – közölte Ven Csia-pao.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.