Horvátok lepték el Baranya boltjait

Élénkül a horvát bevásárlóturizmus Baranya határ menti településein, mert a forint gyengülése miatt számos napi fogyasztási cikk olcsóbb lett déli szomszédainknak - írta kedden az Új Dunántúli Napló.

  • MTI MTI
Horvátok lepték el Baranya boltjait

Egyre több horvát rendszámú autót látni Mohács áruházainak parkolóiban, a turisták tejet, kenyeret, sajtot, gyümölcsöket, üdítőket, ásványvizeket, étolajat, sőt, pelenkát is olcsóbban vehetnek, mint hazájukban. Igaz, például téliszalámiból, tartós húskészítményekből, valamint kemény sajtból személyenként egy kilogramm vihető át a határon, tartós élelmiszerekből pedig legfeljebb háromszáz kunányi, azaz tizenkétezer forintnyi. 

A dél-baranyai boltosok érzik a horvát vásárlók jelenlétét, de forgalmuk összességében így is csökkent az év első hónapjaiban az előző év hasonló időszakához képest. Az pedig nem várható, hogy olyan tömegben jönnének, mint az 1980-as években, amikor a helyi kereskedők nyugodtan alapozhattak a jugoszlávok vásárlókedvére.

A forint gyengülése esetenként kedvező a horvátoknak, de hátrányos a magyaroknak. Drágulhat ugyanis az adriai nyaralás, hiszen a tengerparti szolgáltatások többségének árát nem kunában, hanem euróban adják meg - olvasható a baranyai napilapban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.