szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az eurózóna 16 tagországának exportja 24 százalékkal csökkent februárban az egy évvel korábbi szinthez képest, és 99,2 milliárd eurót tett ki, az import pedig 21 százalékkal 101,2 milliárd dollárra csökkent - jelentette pénteken az Eurostat.

A gazdasági válság globális kereskedelmet érintő hatását tükrözi az is, hogy az eurózóna külkereskedelmi mérlege - szezonális hatásokkal - 2,0 milliárd eurós hiánnyal zárt februárban az egy évvel korábbi 1,7 milliárd eurós többlettel szemben. A szezonális hatásokkal kiigazítva a passzívum 4 milliárd eurót ért el, szemben a januári 5,4 milliárd eurós mérleghiánnyal.

Januárhoz viszonyítva a kivitel 0,5 százalékkal 103,3 milliárd euróra, a behozatal 0,8 százalékkal 1076,2 milliárd euróra mérséklődött.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Eurózóna: kevésbé romlott az ipar és a szolgáltatások teljesítménye

Az eurózónában az ipar és a szolgáltatások visszaesésének üteme mérséklődött márciusban – ezt jelzi a Markit kutatóintézet által kezelt beszerzői menedzser index. Mind az iparra, mind pedig a szolgáltatásokra vonatkozó becsült index márciusban felülmúlta a szakértői várakozásokat.

MTI Gazdaság

Meredeken esett az eurózóna ipari termelése januárban

Az eurózónában januárban már az ötödik hónapja folytatódott az ipari termelés visszaesése. Az Európai Unió statisztikai hivatalának pénteki jelentése szerint az eurózóna 16 tagországában 3,5 százalékkal csökkent az ipari termelés decemberhez képest, és 17,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől. Ilyen méretű visszaesést 1990-óta nem tapasztaltak.

MTI Gazdaság

Az eurózóna ipari teljesítménye rekordmértékben csökkent decemberben

A 15-tagú eurózóna országaiban az ipari termelés rekordmértékben csökkent decemberben. A visszaesés 2,6 százalékos volt novemberhez képest és 12,0 százalékos 2007 decemberéhez viszonyítva – jelentette az unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön. Ilyen mértékű visszaesést nem tapasztaltak 1990 januárja, az adatközlés kezdete óta.