szerző:
ecoline.hu
Tetszett a cikk?

A BUX esett csütörtökön reggel, a blue chipek közül a Mol és az OTP is gyengült. Ahogy a szakember fogalmazott: a nagy pénz eddig mindig megvette a kis eséseket. Vajon most is így lesz?

Az amerikai tőzsdék szerdai megbicsaklását követően a BUX is gyengült csütörtökön reggel. A tengerentúlon a befektetők a jegybanki dollárnyomtatás és a GM csődje miatt aggódtak, ez a hangulat ragadt át Európára. A BUX 11-kor 0,8 százalékos mínuszban, 15 579 ponton állt.

A vezető részvények közül egyedül a Richter tudott erősödni, árfolyama 1,6 százalékkal 31 100 forintra emelkedett. A Mol eközben 2,0 százalékkal 13 650 forintra, az OTP 1,6 százalékkal 3530 forintra, a Magyar Telekom pedig 0,5 százalékkal 615 forintra gyengült.

A szerdai amerikai esést követjük eddig, a leggyengébb a Mol, melyen már a szerdai délutánon látszottak a fáradság jelei - mondta el Söre Balázs, a Buda-Cash határidős üzletkötője. A szakember hozzáfűzte, hogy az OTP-ben reggel volt egy fölhúzási kísérlet, a vevők azonban hamar elfogytak, azóta pedig a negatív tartományban járt a papír árfolyama.

A Buda-Cash szakembere rámutatott, hogy egyre többen játszanak rövid távon korrekcióra a részvénypiacon, a nagy pénz azonban továbbra is megveszi a kisebb visszaeséseket. Ez a minta már hetek óta megfigyelhető, eddig rendre a nagy pénz akarata érvényesült, és a kisebb gyengülési hullámok után mindig új csúcsra tudtak menni az árfolyamok. Hogy ez a csütörtök reggeli kis korrekcióval is így lesz-e, azt egyelőre nem lehet tudni, egyszer jönnie kell a 60 százalékos március-májusi rali korrekciójának, ebben az ütemben nem lehet sokáig emelkedni - hangsúlyozta a szakember.

Megjegyezte, hogy a forintgyengülésre érdemes odafigyelni, a 285 forintig emelkedő eurókurzus jelzés értékű lehet a tőzsde irányára vonatkozóan is...

Ecoline

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok május végére

A nemzetközi piacokat továbbra is a várakozások irányítják. A befektetők kockázati étvágya kezd megjönni, de még szó sincs a recesszió előtti időszakot jellemző szintekről és a gyökeres változásokra is még várni kell. Mire figyeljünk a héten?