Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A régiós és a vezető európai indexekhez hasonlóan a BUX is a negatív tartományban töltötte a szerdai ebédidőt.
A BÉT vezető indexe június 17-én délután két óra előtt tíz perccel 15 463 ponton állt, 160 ponttal (egy százalékkal) a keddi záróérték alatt.
A blue chipek közül a Mol gyengült a legnagyobb mértékben: az olajipari papír árfolyama 2,1 százalékkal, 12 800 forintra csökkent. A tágabb értelemben vett régióban ez messze nem a legnagyobb esés, amit az ágazat szereplői elkönyveltek: a kereskedés félidejénél a Gazprom 7,3 százalékos, az OMV pedig 5,2 százalékos mínuszban járt.
Az OTP részvényárfolyama 1,1 százalékkal, 3547 forintra, a Magyar Telekomé 0,5 százalékkal, 603 forintra csökkent.
A Richter délelőtt közölte: 25 ezer saját részvény Budapesti Értéktőzsdén történő vételére adott megbízást az UniCredit Bank Hungary Zrt. részére. (A részvényeket a bónusz programjához kívánja felhasználni.) A kurzus 0,3 százalékkal, 31 720 forintra csökkent.
Az Egis ezzel szemben drágult: két óra előtt az árfolyam 16 200 forint magasságában járt, 0,3 százalékkal a keddi záróár fölött.
A nap nyertese a kereskedési sáv kitolásának köszönhetően 50 százalékkal, 15 forintra erősödő Phylaxia.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.