Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Csütörtökre elfogyott a forint ereje: az euró jegyzése három napi süllyedés után ma reggel emelkedni kezdett.
Gyengüléssel kezdte a napot a forint. Az euró árfolyama a globális optimizmus erősödésével párhuzamosan süllyedni kezdett az elmúlt napokban, s tegnap este már a 273-as szint alatt is járt. A reggel azonban a kurzus emelkedésével indult, délelőtt fél 11 magasságában pedig már a 275-ös szint környékén tartott az euró jegyzése. A gyengülés minden bizonnyal a befektetői hangulat enyhe romlásával lehet összefüggésben: az elmúlt napokban száguldó tőzsdeindexek ma enyhe korrekcióval kezdtek.
Drágult a dollár is csütörtök délelőtt: a zöldhasúért reggel még kevesebb mint 194 forintot kértek, most azonban már 195 fölött jár az árfolyam. Megugrott némileg a svájci frank kurzusa is: az alpesi deviza árfolyama reggel még a 180 forintos szinttel küzdött, most azonban már 181 fölött jár.
A gyengülés nem forintspecifikus, hasonló utat járt be ma a zloty is, amely az első néhány órában 0,36 százalékot gyengült az euróhoz képest (a forintnál az árfolyam 1,5 forintos emelkedése 0,4 százalékos növekedést jelent). Nem gyengült ugyanakkor a cseh korona, amely hajszálpontosan a reggeli szinten áll most is.
Ecoline
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Bár a statisztikák szerint folyamatosan nő a rákos megbetegedések száma a világon, valójában sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik. Olyannyira, hogy a történelem során soha nem volt még annyira túlélhető a betegség, mint napjainkban.
A válaszadók 13 százaléka, miután jelezte a hibát az Oktatási Hivatalnak vagy az egyetemnek, javították a pontjait.