Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az amerikai GDP csodája egyetlen napig tartott, pénteken visszatért a pesszimizmus a piacokra, s ahogy mindig, most is forintgyengülést hozott magával.
Egyetlen napra tudta megfordítani az október 23-a óta tartó folyamatos forintgyengülést a vártnál jobb csütörtöki amerikai GDP adat, pénteken az euró ismét drágulni kezdett. A közös európai pénz árfolyama tegnap a kedvező tengerentúl hírre a korábbi 275 környéki szintről 272 alá süllyedt, a hét utolsó napján azonban jött az újabb fordulat, s az euró jegyzése fokozatosan visszatért a szerda esti magasságokba. Miközben péntek reggel még csak 272 forintot kellett fizetni az európai devizáért, délután fél ötkor környékén 274,5 fölé is benézett a kurzus.
Ennél is nagyobb mértékben drágult a dollár, amely pénteken szintén folytatta egy napra felfüggesztett erősödését az euróhoz, s így a forinthoz képest is. Zöldhasút reggel még 183 forint alatt lehetett venni a bankközi devizapiacon, délután azonban már 186 fölött is járt az árfolyam. Újra 180 fölött van a svájci frank kurzusa is: bár az alpesi deviza reggel még csak 179,8 forintba került, fél öt tájban már 181,2 forintot kértek érte.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.