Fitch: nem dől össze az euróövezet

A piacok "erősen eltúlozták" az egyes euróövezeti országok költségvetési gondjaiból eredő járvány kockázatának megítélését, "rendkívül valószínűtlen" e kockázat legszélsőségesebb megnyilvánulásának, vagyis a valutaunió felbomlásának bekövetkezte - hangzott el a Fitch Ratings keddi londoni helyzetértékelésében.

  • MTI MTI
Fitch: nem dől össze az euróövezet

A nemzetközi hitelminősítő szakértői által rendezett telekonferencia részvevői szerint "nagyon gyenge ösztönzők" hatnak abba az irányba, hogy valamely gyengébb helyzetű euróövezeti tag kilépjen, mert ebben az esetben például az adott ország adósságállományának értéke az ismét meghonosított hazai valutában meredeken megugrana a valószínű leértékelődés miatt.

Brian Coulton, a Fitch európai és felzárkózó piaci szuverén minősítésekért felelős igazgatója szerint a megrendült helyzetű valutauniós tagok felkarolásának "értelmes módja" lenne a Nemzetközi Valutaalap (IMF) igénybevétele, mivel az euróövezeten belül nincs meg a jogi mechanizmus valamely tagállam pénzügyi megsegítésére.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.