Fitch: nem dől össze az euróövezet

A piacok "erősen eltúlozták" az egyes euróövezeti országok költségvetési gondjaiból eredő járvány kockázatának megítélését, "rendkívül valószínűtlen" e kockázat legszélsőségesebb megnyilvánulásának, vagyis a valutaunió felbomlásának bekövetkezte - hangzott el a Fitch Ratings keddi londoni helyzetértékelésében.

  • MTI MTI
Fitch: nem dől össze az euróövezet

A nemzetközi hitelminősítő szakértői által rendezett telekonferencia részvevői szerint "nagyon gyenge ösztönzők" hatnak abba az irányba, hogy valamely gyengébb helyzetű euróövezeti tag kilépjen, mert ebben az esetben például az adott ország adósságállományának értéke az ismét meghonosított hazai valutában meredeken megugrana a valószínű leértékelődés miatt.

Brian Coulton, a Fitch európai és felzárkózó piaci szuverén minősítésekért felelős igazgatója szerint a megrendült helyzetű valutauniós tagok felkarolásának "értelmes módja" lenne a Nemzetközi Valutaalap (IMF) igénybevétele, mivel az euróövezeten belül nincs meg a jogi mechanizmus valamely tagállam pénzügyi megsegítésére.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.