Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Külföldön további piacszerzésre, Magyarországon viszont inkább visszaesésre számít az AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Zrt. – mondta Dobozi Sándor, az AAM Zrt. újonnan kinevezett vezérigazgatója.
Az előzetes becslések szerint tavaly, körülbelül a kétharmadára olvadt a 2008-ban még 4,5 milliárd forintos árbevételt produkáló informatikai szolgáltató cég forgalma. Dobozi Sándor úgy becsülte, a cég nyereségessége számottevően nem fog változni 2008-hoz képest, amikor a cég 97 millió forintnyi profitot realizált. A vezérigazgató kiemelte, hogy 2010-re stabilitásra számít, mivel a cég 2 milliárd forint értékű új szerződésállományra tett szert az elmúlt néhány hónapban.
A több mint kétszáz alkalmazottat foglalkoztató, jelenleg tizenegy országban aktív társaság az idén csak a környező országokban és elsősorban a balkáni régióban számít bővülési lehetőségekre. A cég legjelentősebb üzletágát, a pénzügyi szektor számára nyújtott informatikai és tanácsadói szolgáltatások teszik ki, ezek az AAM profiljának 38 százalékát adják. A cég egyebek mellett a szervezetfejlesztésben, belső informatikai rendszerek fejlesztésében és ügyféltesztelésben vesz részt – ismertette Dobozi Sándor. A vállalat számára ez tavaly húzóágazatnak számított, Bulgáriában például az OTP Bank helyi leányvállalatának partnereként jelent meg az AAM, ami a további terjeszkedést alapja lehet.
Az AAM profiljának 37 százalékát alkotó közigazgatási – főként uniós támogatású – informatikai és szervezetfejlesztési projektek keretében a cég Horvátországban nyitott új irodát és Albániában kapott megbízást tavaly, Romániában pedig megőrizte pozícióját. Az AAM elsősorban az uniós csatlakozásra felkészítő projektek, illetve a régió energiapiacának liberalizációja során tehet szert új üzletekre, e téren a magyar illetőség jó ajánlólevél – vélekedett Dobozi Sándor.
Ugyanakkor Magyarországon nem számít jó eredményekre és nem készül új fejlesztésre a társaság idén. A vezérigazgató szerint csak az év utolsó felében várható némi élénkülés a magyar piacon, mivel a közbeszerzési moratórium addig lefékezi az üzletmenetet.
Az AAM új kockázatmenedzsment szolgáltatási üzletágat is indított 2010-ben. A cég egyebek közt az informatikai rendszerek törvényi előírásoknak való megfeleltetését, a hálózati adatbiztonság fenntartását, és a cégen belüli csalások felderítését vállalja. Az üzletágtól a vezérigazgató szerint 50 millió forintos árbevételt vár idén.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.