Tetszett a cikk?

A lengyel építőipari vállalatok védelmet kérnek a kínai konkurencia ellen: a parlamentnek és a kormánynak a szabályozás oly módon való megváltoztatását javasolják, amely megnehezítené kínai építőipari cégek részvételét lengyelországi pályázatokon – számolt be hétfői számában a Rzeczpospolita.

Ágazati szakemberek a lapnak elmondták, hogy a kínai vállalatok az állami támogatásnak köszönhetően az önköltségi ár alatt képesek ajánlatot tenni. Ezzel nemcsak a szerződéseket halásszák el a lengyel vállalatok elől, hanem munkahelyek is veszendőbe mennek.

Egy kilométer autópálya megépítéséhez durván 100 ember munkája szükséges. Elvileg a kínai munkások is azonos feltételekkel dolgoznak az építkezéseken, mint a lengyelek, ezt azonban lehetetlenség ellenőrizni a szakma képviselői szerint.

Jelenleg három kínai cég is részt vesz az észak-dél kiterjedésű A1 autópálya megépítésére kiírt pályázaton. Ezt üdvözölte a nemzeti autópálya kezelő hatóság szóvivője, mondván: ha a kínaiak olcsóbban tudják elvégezni a munkát, akkor több pénz marad más beruházásokra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Az idei negyedik negyedévben privatizálják a varsói tőzsdét

A varsói tőzsde, a WSE privatizációjára 2010 negyedik negyedévében kerülhet sor néhány nagyobb kibocsátás, például a PZU biztosító társaság és a Tauron energiaipari vállalat tőzsdei bevezetését követően, amelyek megnövelhetik a WSE befektetőkre gyakorolt vonzerejét – nyilatkozta Aleksander Grad kincstárügyi miniszter a TVN CNBC televíziónak.

hvg.hu Gazdaság

Fitch: hiteles lengyel konszolidációs terv kell

Lengyelországnak hiteles költségvetési kiigazítási programra van szüksége annak elkerülésére, hogy jelenlegi elsőrendű adósbesorolása nyomás alá kerüljön – áll a Fitch Ratings kedden Londonban kiadott elemzésében.

hvg.hu Gazdaság

A lengyel gazdaság 1,7 százalékkal bővült tavaly

A vártnál is nagyobb mértékben, éves összevetésben 1,7 százalékkal bővült tavaly a bruttó hazai termék (GDP) Lengyelországban, az egyetlen uniós tagállamban, ahol nem zsugorodott, hanem a válság ellenére nőtt a gazdaság.