Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Március 15-ig teljesíti a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) az agrárkár-enyhítési rendszerben részt vevő, érintett gazdálkodóknak a kárenyhítési juttatások kifizetését – közölte a hivatal.
Összesen 6 600-an nyújtottak be agrárkár-enyhítési kérelmet, fagy-, belvíz és aszálykárok, illetve jégeső okozta károk enyhítésére az MVH-hoz. Ebből mintegy 5 600 mezőgazdasági egyéni termelő és vállalkozás részesül a támogatásban.
Az érintett gazdálkodók jogos kárenyhítési igénye 25,5 milliárd forint, ám a kifizethető keret mindössze 5,23 milliárd forint. Ez az összeg a kárenyhítési rendszerhez csatlakozott termelők 2,1 milliárd forintos befizetéséből, valamint az ehhez adott költségvetési hozzájárulásból áll össze. A különbség miatt úgynevezett arányos visszaosztás alapján minden kérelmező jogos igényének 20 százalékát kapja meg.
Az agrárkár-enyhítési rendszerbe belépett gazdálkodóknak az önrészt úgy kell befizetniük, hogy azt ez év június 30-ig jóváírják az MVH számláján. A termelői hozzájárulás összege szőlő- és gyümölcsültetvények esetén 2 000 forint hektáronként, míg egyéb termőterület esetén 800 forint hektáronként.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.