Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A javuló nemzetközi befektetői hangulatnak köszönhetően erősödtek csütörtökön a térségbeli devizák: az eurót csütörtökön délelőtt tíz órakor 264,41 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a szerda délután háromnegyed ötkor tartott 265,50 forint után.
Erőteljes erősödő lendületet vettek csütörtök délelőtt a térségbeli devizák: a lengyel zloty rövid idő alatt a kora reggeli 3,8580 körüli euró jegyzésről 3,8400-környékére, a cseh korona 25,40-es euró jegyzés környékéről 25,35-re, a forint 265,20-as euróról 264,30-ra erősödött.
A dollárt 196,14 forinton jegyezték 1,3501 dolláros euró jegyzés mellett. Szerdán délután a dollárt 196,10 forinton, az eurót 1,3544 dolláron jegyezték. A svájci frank jegyzése 186,51 forint az egy nappal korábbi 186,30 forint után, 100 japán jen 209,52 forint volt csütörtökön, szerdán délután 211,00 forinton jegyezték.
A bizakodó európai tőzsdei hangulatot a kínai ipari termelés növekedését tükröző adatok, valamint a japán jegybank negyedéves gazdasági állapot felmérése, a Tankan-jelentés alapozta meg és számos európai ország várakozásokat meghaladó termelőipari beszerzési indexe (PMI) teljesítette ki. A svájci márciusi PMI 2006 novembere óta, az olasz pedig 2007 júniusa óta a legmagasabb értékre emelkedett, a német 2000 áprilisa óta a legnagyobb mértékű növekedést érte el, az euróövezeti PMI pedig 40 havi csúcsra emelkedett. Növekedést mutatott a lengyel, a cseh és a török index is. A magyar mutató csökkent ugyan, de 50 pont felett áll, már sorban egymás után a harmadik alkalommal, azaz a termelés bővülését tükrözi.
A térségbeli devizák árfolyamának erősödését támogatja az is, hogy gyakorlatilag elhárult a görög adósságtörlesztési kétségek euróra gyakorolt nyomása, a befektetők bizalma az eurózónával kapcsolatban helyre ugyan nem állt, de kételyeik enyhültek.
A forint befektetői megítélését nagyban javítja az Euromoney szerdán nyilvánosságra hozott új országkockázati rangsora is, amelyben Magyarország a tavaly márciusi 54. és a szeptemberi 64. hely után most a 46-ra került. Ugyanakkor a súlyos államháztartási és adóssággondokkal küszködő fejlett ipari gazdaságok − köztük az Egyesült Államok és Görögország − lejjebb csúsztak.
Az egyértelműen pozitív hangulatban a piacon a térségbeli devizáktól a közelgő hosszú hétvégét megelőző tartózkodás és pozíciórendezések miatt inkább az elért eredményeket őrző tendenciát várnak, mint erősödést. A forint erősödésével szemben a 263-as euró árfolyam támaszt erőteljes technikai ellenállást, gyengülésével szemben pedig a 267-es euró jegyzésnél húzódik ellenállási határ.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.