szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Elfogadta a 2009. évi beszámolót és a három évre szóló stratégiát a Malév pénteken megtartott éves rendes közgyűlése - közölte a légitársaság pénteken.

A 95 százalékban a magyar állam tulajdonában lévő Malév 2009. évi nem konszolidált mérleget 24,84 milliárd, a konszolidált mérleget 26,82 milliárd forint veszteséggel hagyták jóvá. A Malév hároméves üzleti stratégiájának célja 2012-re 25 millió eurós üzemi nyereség elérése. A hároméves tervben a költségek csökkentése, a hatékonyság növelése, az átalakítások folytatása és a bevételek növelése szerepel. Három év távlatában a költségeket 48,8 millió euróval tervezik mérsékelni. A közgyűlésen elfogadták két igazgatósági tag, Németh Ákos és Török Endre lemondását, új tagokat azonban nem választottak. Az MTI úgy tudja, hogy Török Endre a Pénzügyminisztériumot képviselte az igazgatóságban.

A részvényesi gyűlésen módosították a Malév Zrt. alapszabályának egyes pontjait, tekintettel az állami tulajdonlásra. A korábbi tájékoztatás szerint a  magyar állam a korábbi tulajdonos, az AirBridge kiszorításával lett tulajdonosa a magyar nemzeti légitársaságnak. Nem a részvényeket vásárolta meg, hanem - részben hitel/tőke konverzióval alaptőkét emelt a társaságban.  A Malév pénteken az MTI-vel azt közölte: az alapszabály-módosítások célja az irányadó jogszabályoknak - például a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvény rendelkezéseinek - való megfelelés.

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Népszabadság: csődbe vihetik a Malévot

Egyre valószínűbb lehetőségként merül fel a Malév csődbe vitele a régi és az új kormány vagyonkezelésért felelős szakemberei között a légitársaság megmentése érdekében; ezzel az orosz állam mintegy 30 milliárd forintot vesztene, de kész tárgyalni - írta pénteki számában a Népszabadság.

MTI Gazdaság

A PM azt állítja, nem tudott a Malév viszontgarancia-szerződéséről

A Pénzügyminisztérium (PM) csak 2010. február 22-én szerzett tudomást arról, hogy a Nemzeti Légitársaság, a Malév évekkel korábban 2007. május 28-án, egy hónappal privatizációját követően viszontgarancia-szerződést kötött a társaságot hitelező orosz külkereskedelmi pénzintézettel, a Vnyesekonombankkal, ezért a szerződést nem ismeri el, és fenntartja jogát annak bíróság előtti megtámadására - közölte a pénzügyi tárca csütörtökön.