Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Challenges francia gazdasági hetilap listája szerint ismét Bernard Arnault, az LVMH luxusipari csoport tulajdonosa Franciaország leggazdagabb embere, megelőzve az Auchan áruházláncot birtokló Gérard Mulliezt. A harmadik legnagyobb vagyon a politikai botrányba keveredett Liliane Bettencourt-é, a L'Oréal kozmetikai cég örököséé, aki illegális pártfinanszírozási vádak miatt hetek óta a francia újságok címlapján szerepel.
A Challenges francia gazdasági magazin szerint az ötszáz leggazdagabb francia számára 2010 egyértelműen a válság végét jelenti: összvagyonuk egy év alatt 25 százalékkal növekedett, s a tavalyi 194 után jelenleg 241 milliárd euróra becsülhető. De még nem tért vissza a 2007-es rekordszintre, akkor az ötszáz leggazdagabb francia vagyona 280 milliárd eurót ért. Az LVMH-csoport tulajdonosa, Bernard Arnault 22,7 milliárd euróval visszavette a vezetőhelyet, amelyet 2008-ban engedett át Gérard Mullieznek és családjának, akik az Auchan áruházlánc tulajdonosai. Ők idén a második helyen végeztek 19 milliárd euróval.
A 87 éves Liliane Bettencourt, akinek apja alapította a L'Oréal kozmetikai nagyvállalatot, harmadik a listán 17 milliárd euróval. A diszkrét asszony, aki ötven év alatt mindössze egyetlen interjút adott, néhány hete a francia média célkeresztjébe került: a vagyonáért évek óta a saját lányával folytatott jogi csatározás ugyanis államüggyé vált. A perben Liliane Bettencourt szellemi leépülését igazolni hivatott, a sajtóba kikerült titkos hangfelvételek alapján ugyanis feltételezhető, hogy az asszony személyes vagyonának egy részét az adócsalás ellen küzdő miniszter tudtával adóparadicsomokba mentette. Egykori könyvelője pedig azt állítja, hogy a Bettencourt-család évtizedek óta a jobboldali kormánypártnak illegális módon juttat kampánypénzeket.
A lista utolsó, 500. helyén szereplő legalább 53 millió eurós vagyonnal rendelkezik, míg ez az összeg tavaly még csak 40 millió euró volt. Ennek oka a lap szerint, hogy a tőzsdén felértékelődtek a Franciaországra még mindig jellemző családi kézben lévő nagyvállalatok. Az ötszáz legnagyobb francia vagyon súlya a francia gazdaságban ugyanakkor csökkent: három évvel ezelőtt összértéke a GDP 17 százalékának felelt meg, most már csak 12,4 százaléknak.
A Forbes amerikai magazin besorolása szerint egyébként Bernard Arnault, Franciaország leggazdagabb embere egyben Európa leggazdagabbja is. Liliane Bettencourt pedig Európa leggazdagabb asszonya.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.