szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 958,99 pontos nyitás után csökkentette veszteségét hétfőn délelőtt. Az index egy ideig majdnem négy százalékos mínuszban is volt a nap folyamán, de aztán visszajött mínusz két százalék közelébe. Fél három körül 1,91 százalékos mínuszban járt a pesti tőzsde. Aztán zárás előtt megint gyengült, majdnem három százalékos mínusznál tartott.

A BUX fél 12-kor 21 956,75 ponton állt, ami a pénteki záró értékéhez képest 540,07 pontos, 2,40 százalékos csökkenés, a hétfői nyitásnál 418,92 ponttal magasabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 14,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a pénteki záráshoz képest. A Mol árfolyama 545 forinttal, 2,65 százalékkal 20 050 forintra csökkent. Az OTP-részvények ára 224 forinttal, 4,36 százalékkal 4 916 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 1,60 százalékkal 677 forintra gyengült. A Richter-papírok árfolyama 245 forinttal, 0,55 százalékkal 44 055 forintra csökkent.

Délután fél három körül a BUX-index mínusz két százalék közelében állt, ami a napi mélyponthoz, a majdnem mínusz négy százalékhoz képest javulást jelent. Sarkadi Szabó Kornél részvényelemző ennek kapcsán a hvg.hu-nak elmondta: elsősorban a kedvező amerikai fejlemények hajtották felfelé a tőzsdét, a határidős jegyzések kedvezően alakultak ugyanis New Yorkban. Zárás előtt megint esett a BUX, így 3 százalékos mínusz környékén járt fél öt előtt.

Az elemző szerint a következő napokban alighanem a globális trend határozza majd meg a BUX és a forint sorsát is. A piac ugyanis "lereagálta" a hétvégi eseményeket, az IMF-fel és az EU-val folytatott tárgyalások megszakadását. Ettől függetlenül Sarkadi Szabó nem tartotta kizártnak, hogy ha negatív hírek jönnek külföldről, a forint átlépje tartósabban is a 290 forint/eurós lélektani határt. A forint egyébként hétfő délután megint átlépte a 290 forint/eurós értéket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

IMF-félbeszakítás: a Bloomberg is foglalkozik velünk

Az IMF szerint Magyarországnak többet kellene tennie a bevételek fokozására, az állami cégek reformjára. Mint ismeretes, szombaton megszakadtak a tárgyalások Magyarország és az IMF között, és a washingtoni delegáció visszautazott Amerikába, jóllehet számos forrás szerint eredetileg még hétfőn is nálunk tárgyaltak volna.

MTI Gazdaság

Nehéz hétvége az IMF-fel – összefoglaló

Az elemzők forintgyengülést várnak hétfőn, mások az államadósság finanszírozásának drágulását jelzik előre. A Jobbik örül, hogy a kormány keményen képviselte a magyar álláspontot az IMF-fel való tárgyalásokon, az MSZP viszont a történtek nyilvánosságra hozását követeli.

MTI Itthon

IMF: Rosenberg nem tárgyalt újabb hitelről

A Nemzetközi Valutalap (IMF) küldöttségének vezetője a magyar kormánnyal folytatott tárgyalások szombati felfüggesztése után úgy nyilatkozott, hogy a tárgyalásokon nem volt szó Magyarországgal kötendő esetleges újabb - 2011-re, 2012-re szóló - hitelmegállapodásról.

hvg.hu Hazai gazdaság

Most nem hívhatnánk le IMF-részletet, de nem is akarunk

Nagyot esett a forint hétfőn, miután kiderült, hogy az IMF és az EU nem zárta le a korábban adott hitelkeretének felülvizsgálati eljárását. Így mindkét küldöttség "dolgavégezetlenül" utazott haza. Magyarország most nem hívhatna le újabb részletet a korábban létrehozott IMF-hitelkeretből. Igaz, most erre nem is szorulnánk rá - mondja az elemző.

MTI Itthon

A Jobbik örül annak, hogy a kormány nem engedett az IMF-nek

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Bizottság tárgyalódelegációjának teátrális hazautazása és annak tálalása nyilvánvalóan a nyomásgyakorlást szolgálja - írta közleményében Hegedüs Tamás, a Jobbik frakcióvezető-helyettese vasárnap.