Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A német kancellár a fűtőelemek után fizetendő adón felül további adó kivetésével fenyegette meg csütörtökön az atomerőművek üzemeltetőit.
A lingeni nukleáris erőművet fölkereső Angela Merkel szerint a reaktorblokkok üzemidejének meghosszabbítása fejében további anyagi "hozzájárulást" vár el a kormány a négy konszerntől (EON, RWE, EnBW, Vattenfall). Ezt a pénzt a megújuló energiaforrások bővítésére és hatékonyabb kiaknázására kívánja fordítani a berlini koalíció.
Az így befolyó összeg, amelynek nagyságáról a kormányfő nem nyilatkozott, annak a tervnek a kereteibe illeszkedik, amelynek részeként Berlin áldását adná az országban működő atomerőművek üzemidejének meghosszabbítására. Utóbbit Merkel "szükségesnek és kiszámíthatónak" nevezte, ám konkrét időtartamot nem nevezett meg.
A kancellár kíséretében lévő Jürgen Grossmann, az RWE elnöke nem kommentálta Merkel szavait. Mindössze annyit mondott: a következő hetekben "igen intenzív" tárgyalások várhatók az üzemeltető cégek és a kormány között, ha majd a kancellár javaslata "részletekbe menően" a rendelkezésükre áll. A konszernek már eddig is kifogásolták, hogy - a júniusban meghirdetett takarékossági csomaghoz elvárt hozzájárulásként - a kormány évi 2,3 milliárd euróval sarcolja meg őket fűtőelem-adó formájában. Állításuk szerint a fenti összeg elvinné a továbbüzemeltetett atomerőművekből származó nyereségüknek több mint a felét.
A lingeni atomerőmű előtt kétszáz Greenpeace-aktivista tüntetett a nukleáris energia hasznosítása és az ilyen erőművek üzemidejének meghosszabbítása ellen.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.