Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A lengyel gazdaság a vártnál és az előző negyedévinél is nagyobb mértékben nőtt az idei második negyedévben; a hétfőn megjelent adatok szerint a hazai össztermék (GDP) 3,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
A Reuters elemzői felmérése alapján 3,2 százalékos növekedés volt várható. Az első negyedévben, január és március között 3 százalék volt az éves szintű növekedés. A varsói statisztikai hivatal jelentése szerint a beruházások ugyan 1,7 százalékkal visszaestek az előző évihez képest, a lakossági fogyasztás viszont 3 százalékkal nőtt a második negyedévben.
Az év elején is ez a tendencia érvényesült, az adatok azonban javultak a második negyedévre; a beruházások a január-márciusi időszakban még 12,4 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól, a lakossági fogyasztás pedig csak 2,2 százalékkal nőtt. A 38 millió lakosú Lengyelország a 2004 óta az Európai Unióhoz csatlakozott államok közül a legnagyobb, és az egyetlen az egész unióban, amely tavaly elkerülte a recessziót.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.