Európán kívül vége a válságnak a légi közlekedésben

Korábbi előrejelzése többszörösére, 2,5 milliárd dollárról 8,9 milliárdra emelte a szervezetéhez tartozó légitársaságok idei nyereségprognózisát a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség, az IATA.

  • MTI MTI
Európán kívül vége a válságnak a légi közlekedésben

A szövetség vezérigazgatója szerint az élénkülés az ágazatban gyorsabb a vártnál, de valószínű, hogy a negyedik negyedévben lassul a növekedés, és a javulás ellenére még 2011 is nehéz év lesz.
 
Az IATA a legnagyobb gondokat továbbra is az európai légitársaságoknál látja, az idén 1,3 milliárd dolláros veszteséget valószínűsít Európában. A világ többi részén már az idén nyereséges lehet a társaságok túlnyomó többsége, míg Európában csak jövőre köszönt be ez az időszak.

A szervezet adatai szerint a második negyedévben már 3,9 milliárd dollárnyi összesített profitot termelt az a 47 vezető légitársaság, amelyeket a repülési ágazat pénzügyi egészsége szempontjából az IATA figyelemmel kísér. Egy évvel korábban a társaságok összesített nettó vesztesége még 881 millió dollár volt.

Az IATA akkori jelentése szerint a legjobban az észak-amerikai és ázsiai-csendes-óceáni térség légitársaságai teljesítettek. Európában a második negyedévi eredményeket a társaságok összesen mintegy 1, 3 milliárd dollárnyi vagyonértékesítése javította, ami nélkül továbbra is veszteségesek lettek volna. Az IATA értékelése szerint a stabil üzemanyagárak mellett a javuló utazási kereslet is pozitívan hatott az elmúlt hónapokban. Az IATA világszerte 230 légitársaságot tömörít, a fapados társaságok azonban nem tagjai.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.