szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A magyarországi infláció valamelyes gyorsulását várja szeptemberről a londoni City elemzői közösségének legtöbb felzárkózó piaci szakértője.

A legtöbben a magyar infláció erősödésére számítanak a londoni Cityben, bár vannak lassulást valószínűsítő vélemények is, attól függően, hogy az egyes elemzők az élelmiszerárak és a korábbi forintgyengülés inflációs hatására, vagy a továbbra is igen gyenge belső keresletre helyezik-e a hangsúlyt.

A nagy londoni befektetési és elemző házak – UBS, 4cast, Deutsche Bank, Barclays Capital, JP Morgan, Bank of America-Merrill Lynch, Goldman Sachs, Capital Economics – elemzői ennek megfelelően széles sávban mozgó, 3,5-4,2 százalék közötti előrejelzéseket adtak a tizenkét havi összevetésű szeptemberi inflációra. A prognózisok átlaga 3,85 százalék. Egy hónappal korábban, augusztusban 3,7 százalékos éves inflációt mértek Magyarországon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Hazai gazdaság

GKI: a 2011-es költségvetés lesz a nemzetközi bizalom mércéje

A magyar gazdaság növekedése az export dinamikus emelkedése és a belföldi kereslet legfeljebb év végén remélhető javulása következtében 1 százalék körül lesz az idén – derül ki a GKI Gazdaságkutató – az Erste Bankkal közösen − készített előrejelzéséből. A választások óta a magyar gazdaság pénzpiaci megítélése romlott: a forint tartósan gyengült, a piaci kamat és az országkockázat emelkedett, ezért az alapkamat nem volt tovább csökkenthető.

MTI Gazdaság

Londoni elemzők: csökkent a magyar kamatemelés kockázata

A vártnál jóval alacsonyabb augusztusi infláció nyomán enyhült a magyarországi jegybanki kamatemelés kockázata − vélekedtek a 3,7 százalékos múlt havi éves inflációs adat pénteki közzététele után londoni felzárkózó piaci elemzők.

MTI Gazdaság

MNB: lassú lesz a kilábalás, szigorúbb büdzsé kell

A magyar gazdaság kilábalási folyamata rövid távon továbbra is törékenynek tűnik, a növekedés fő hajtóereje továbbra is az export, a hiánypálya megvalósításához szigorúbb költségvetés szükséges, mivel a büdzsé bevételei elsősorban – a lassan emelkedő − belföldi jövedelmekhez és fogyasztáshoz kötődnek − áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott inflációs jelentésében.