szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jelentősen növelték súlyukat a pénzügyi közvetítő rendszerben a hazai szövetkezeti hitelintézetek, amit jól szemléltet, hogy míg a takarékszövetkezeti szektor céges hitelállománya az első fél évben 15,1 százalékkal nőtt, addig a bankoké 6,5 százalékkal csökkent - írta a Világgazdaság pénteken.

A takarékszövetkezetek pozíciói tovább javulhatnak a közeljövőben. A lapnak Varga Antal, a takarékok 90 százalékát tömörítő Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) ügyvezetője elmondta: várhatóan már az idén megállapodnak a kormánnyal egy jelentős hitelkeretről, a jelenlegi tárgyalások arról szólnak, hogy az állam 100 milliárd forint alárendelt kölcsöntőkét nyújtana a szektornak.

A szövetkezetek szeretnék azt is elérni, hogy előnyben részesítsék őket az állami és önkormányzati megbízásoknál. Mindezek eredményeként reményeik szerint tíz év alatt két-háromszorosára nőhet a szövetkezeti hitelintézetek részesedése a pénzügyi szolgáltatások piacán. 

A takarékszövetkezetek az elmúlt időszakban elsősorban a kis- és középvállalatok és az önkormányzatok körében tudták bővíteni ügyfélkörüket: különösen jelentős részesedést szereztek a Széchenyi-kártyához és a gazdakártyához kapcsolódó szolgáltatásokban - írta a Világgazdaság.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Rogán tagadja, hogy Járai cégére szabta volna indítványát

A fideszes Rogán Antal szerint az új piaci szereplőket kívánta védeni azzal a módosító javaslatával, amely alapján a három éven belül alakult biztosítóknak nem kellene a banki különadót megfizetniük. A parlament gazdasági bizottságának elnöke hétfőn az MTI-nek azt mondta: egyetért a kormánnyal, amely tovább bővítette a kivételek körét. Leszögezte: nem Járai Zsigmondra lett szabva a kivételek köre.

MTI Gazdaság

Százmilliárdos kölcsönt kaphatnak a takarékok

Százmilliárdos nagyságrendű alárendelt kölcsöntőke juttatást kaphat a takarékszövetkezeti szektor az államtól, a takarékok most ugyanis tőkeproblémák miatt forrásaik 40 százalékát nem tudják kihelyezni - mondta Demján Sándor csütörtökön, Budapesten, a Szövetkezeti bankok és a kis- és középvállalkozások 3. európai fóruma keretében tartott sajtótájékoztatón.