Tetszett a cikk?

A hosszú távú szemlélet nem igazán jellemző a magyar lakosságra, az adómegtakarítás, a befektetések hozamának optimalizálása azonban általában igen hatékony motiváló erő. Az állítást megfelelőképp alátámasztja a 2010-től bevezetett Tartós Befektetési Szerződések (TBSZ) fogadtatása: az Ecoline által megkérdezett bankok és befektetési szolgáltatók nyilatkozatai alapján a vártnál is többen érdeklődtek a lehetőség iránt.

A 2010-es esztendőtől a tőkepiaci ügyletek adózását illetően számottevő könnyítéseket vezettek be Magyarországon, s megteremtették a lehetőséget arra, hogy a hosszú távú befektetések hozama (kamat, árfolyamnyereség, osztalék) után járó adót részben (3 év után) vagy teljes egészében (5 év után) megtakarítsák a tulajdonosok. ( Az adózási szabályozás változásairól részletesen a Kamat-, osztalék-, árfolyamnyereség-adó: Mi változott 2010-től? című cikkünkből tájékozódhat.)

 Több százmilliárd a TBSZ-eken

A környezet változása kedvező fogadtatásra talált a lakosság körében. Az Ecoline által megkérdezett bankok és befektetési szolgáltatóknál jellemzően a várnál is nagyobb érdeklődés volt a Tartós Befektetési Szerződések iránt, amelyek révén az adókedvezmény igénybe vehető. A TBSZ szerződések száma a százezres nagyságrendet, a számlákra befizetett tőke pedig a több százmilliárd forintot közelíti.

Bár mind a megtakarítási, mind a befektetési számlák iránt jelentős érdeklődés mutatkozott, a pénzintézetek többsége arról számolt be, hogy nagyobb számban nyitottak befektetési, mint megtakarítási számlát (természetesen ott, ahol mindkét típusú termék elérhető). Részleteket az Ecoline.hu-n olvashat.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!