Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kettőzött takarékossági erőfeszítésekre szólítja fel az Európai Unió tagállamait a gazdasági és pénzügyekért felelős EU-biztos abban a jelentésében, amelyből részleteket közöl szerdai számában a Süddeutsche Zeitung.
Olli Rehn rámutat: az uniós tagországoknak előre kell hozniuk a tervezett reformok megvalósítását, és az előirányzottnál kétszer több kiadást kell megtakarítaniuk. Csak így lehetséges a felhalmozott hatalmas adóssághegyek eltüntetése és a visszatérés a szolid gazdálkodáshoz.
A finn EU-biztos szerint az egyes kormányoknak a következő húsz év alatt évente legalább a GDP 1 százalékának megfelelő összeggel kell csökkenteniük államadósságukat. Ez a feltétele annak, hogy ismét elérjék az uniós előírásokban rögzített adóssághatárt. Ez utóbbi a GDP 60 százalékának felel meg. Jelenleg az EU 27 tagországában az államadósság átlagos mértéke 80 százalék körül van – emlékeztetett a Süddeutsche Zeitung.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Mariska Hargitayt a legtöbben színésznőként ismerik, de úgy döntött, beül a rendezői székbe, hogy bemutassa, hogyan került közel édesanyjához, Jayne Mansfieldhez hatvan évvel azután, hogy elveszítette őt egy olyan autóbalesetben, amiben ő maga is majdnem meghalt.
15–9-re nyertek a mieink.