Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A megszokottnál magasabb meghirdetett összeg és háromszoros túljegyzés után alacsonyabb átlaghozammal és megemelt értékesítéssel zárult az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) heti rendszeres 3 hónapos diszkont kincstárjegy aukciója.
Az ÁKK a szeptember vége óta megszokott 40 milliárd forint helyett 45 milliárd forint értékben hirdetett meg 3 hónapos diszkont kincstárjegyet a keddi aukcióra.
Az elsődleges forgalmazók 154,339 milliárd forint ajánlatot tettek a D110427 jelű, 2011. április 27-én lejáró papírra, amiből az ÁKK 55 milliárd forintot fogadott el és ennyit is értékesített.
Az előző, múlt keddi aukción az ÁKK még 40 milliárd forintot hirdetett meg 3 hónapos diszkont kincstárjegyből, majd az értékesítést a 100 milliárdos jegyzés nyomán 45 milliárd forintra emelte.
A mostani aukción 5,63 százalékos átlaghozam alakult ki, 8 bázisponttal kisebb az előző aukció átlaghozamánál 15 bázisponttal kisebb az aukcionáltnál öt héttel később, június elsején lejáró papírra kalkulált hétfői másodpiaci referencia hozamnál.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.