szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az elmúlt hónapokban a befektetők elkezdtek rettegni a gyorsuló inflációtól, ami a jegybankokat kamatemelésre kényszerítheti, a tőzsdék szárnyalását megakaszthatja, sőt akár egy világméretű pénzpiaci válságot is kirobbanthat.

A tőzsdéken mindig van mitől félni, mindig akad valami, ami miatt retteghet a közönség, amivel meg lehet indokolni egy elkerülhetetlen összeomlást vagy épp egy fenyegető államcsődöt. A félelem és az aggodalom a parketteken mindennapos, ami a befektetőknek lehetőséget ad arra, hogy új sztorikat kreáljanak, amivel megmozgathatják kicsit az árfolyamokat és újabb tuti nyerő üzletekbe csábíthatják a parkettre lépő invesztorokat.

A legújabb félelem, ami rettegésben tartja a pénzpiacokat, nem más, mint a palackból frissen kiszabadult infláció szelleme. A gazdasági válságnak vége, már senki nem tart a W-alakú recessziótól – ettől is hónapokig rettegek a tőzsdék -, és senki nem hangoztatja, hogy ez bizony csak egy medvepiaci felpattanás. Bikapiac van, a világgazdaság pedig fenntarthatónak tűnő pályára lépett, a befektetőknek még sincs lehetőségük hátradőlve kifújni a fáradt levegőt, hisz itt a következő akadály, amit a világnak le kell küzdenie: az infláció – olvasható az Ecoline.hu-n.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Csaba László az inflációról: a bérből vagy nyugdíjból élők biztosan megszívják

A Magyar Televízió reggeli műsorában nyilatkozó közgazdász szerint bizonytalan környezetben, növekvő inflációs várakozások és olajárak mellett nem lehet az árstabilitást másképp biztosítani, mint ahogyan a jegybank tette hétfői kamatemelésével. Csaba László szerint amit eddig a kormány új csomagjából kiszivárogtattak, az inkább költségvetési kiigazításnak, semmint gazdaságélénkítésnek tűnik.

MTI Gazdaság

Jóval infláció felett teljesítettek a magánnyugdíjpénztárak

Negyedrésznyivel növekedett tavaly és 3036 milliárd forintot tesz ki a magánnyugdíjpénztárakban kezelt vagyon. A hozamok 5,95 és 10,96 százalék között alakultak a háromféle portfólióban, ami a 4,7 százalék inflációval megtisztítva 1,25 és 6,26 százalék reálhozamot eredményezett - derült ki a Stabilitás Pénztárszövetség szerdai sajtótájékoztatóján.