Tetszett a cikk?

Újabb 2,4 százalékot esett a BUX, az elmúlt három nap több mint 6 százalékos csökkenést eredményezett a magyar tőzsdén.

Úgy váltják arcukat a tőkepiacok, ahogy az időjárási frontok követik egymást. Ahogy kint szinte átmenet nélkül lesz a télből tavasz, úgy fordul a több éves csúcskísérletekből teljes pesszimizmusba a tőkepiac. S, ebben a széljárásban a magyar eszközök különösen éles kilengésekkel hányódnak.

Egy hete még megállíthatatlanul erősödött a forint és piac fölött teljesített a BÉT részvényindexe is – mindenki bizakodva várta a magyar reformcsomagot. Ezen a héten a kissé pesszimizmusra hajló nemzetközi hangulatban meredeken esnek a magyar eszközök, s egyre több kétkedő elemzés lát napvilágot a magyar reformokról. Tény persze, hogy mindez nem teljesen ok nélkül történik, hiszen a költségvetés januári hiánya kiugróan magas volt, s a reformcsomag publikálásának időpontjáról, s az intézkedések bevezetésének menetrendjéről sem egyértelműek a bejelentések…

Ebben a hangulatban nincs semmi meglepő abban, hogy a BUX csütörtökön ismét 2,4 százalékot esett, 22 084 ponton zárta a napot. A forgalom viszonylag élénk volt, elérte a 21,77 milliárdot, amely enyhén meghaladja az elmúlt 12 hónap átlagát, de jócskán fölötte van az előző 3 hónap kevesebb, mint 17 milliárdos adatának.

A legnagyobbat az OTP és a Magyar Telekom bukott 3,4-3,3 százalékkal zártak a szerdai érték alatt, az utolsó kötés 5603, illetve 531 forinton született. A Richter – amely a kereskedés elején még pluszban állt – 2,2 százalékot esett, 39 210 forinton búcsúzott a naptól. A Mol a nap végén 21 350 forinton állt, ami 1,2 százalékos csökkenést jelent.

Európa főbb piacai nap közben szintén inkább pirosban jártak, a nap végére azonban a CAC 40 és a DAX is enyhén pluszba fordult. London fél százalékos csökkenéssel várta a kereskedés végét magyar idő szerint nem sokkal 6 óra előtt.

Ecoline

 


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!