Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Rendkívül alacsony forgalom mellett igen szűk sávban mozgott kedden a BÉT vezető indexe.
A BUX egész nap a hétfői záróérték körül mozgott. Az index azt követően, hogy enyhe mínuszban kezdett, hamar a zöld tartományba kapaszkodott, majd kora délután ismét visszatért a nyitóérték környékére, végül pedig egy félórás meredek emelkedés és egy zuhanást hozó zárószakasz eredményeként 22 533 ponton végzett 0,1 százalékos mínuszban.
A vezető papírok felemásan teljesítettek. Az OTP és a Richter lefelé vette az irányt: a bankpapír 1,5 százalékkal értékelődött le, s 5415 forinton zárt, míg a gyógyszeripari vállalat részvényeivel 37 000 forinton született az utolsó kötés, ez pedig 0,3 százalékos visszalépést jelent. A Magyar Telekom épp ott zárt, ahol hétfőn (590 forint), a Mol azonban erősödni tudott, a 23 650 forintos végső ár 1,4 százalékkal magasabb a tegnapinál.
A forgalom rendkívül alacsony volt, a 9,4 milliárd forint az elmúlt három hónap átlagától is 40 százalékkal marad el, míg az éves átlagnak kevesebb, mint a fele.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.