Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szeptemberben több mint 7 ezerrel, 11,669 millióra csökkent a három mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hétfőn. 2011 szeptemberében a hívásfogadásra alkalmas kártyák száma alapján 100 főre 117,1 SIM-kártya jutott itthon.
A gyorsjelentés alapján szeptember végére a teljes ügyfélszámot számolva a T-Mobile részesedése az előző havi 44,71 százalékról 44,81 százalékra, a Vodafone-é 22,73 százalékról 22,77 százalékra nőtt, míg a Telenoré 32,56 százalékról 32,42 százalékra csökkent.
A vizsgált hónap végére a forgalmazásban résztvevők, azaz mind a havi díjas, számlás előfizetéssel rendelkezők, mind az előre fizetett, kártyás előfizetések közül az utolsó három hónapban hívást indítók vagy fogadók száma alapján a Vodafone piaci részesedése nem változott, 22,66 százalékon maradt, a Telenoré 32,10 százalékról 32,02 százalékra csökkent, míg a T-Mobile-é 45,23 százalékról 45,32 százalékra emelkedett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.