Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A 2007 óta tartó felkészüléssel együtt 70-75 millió euróba, vagyis körülbelül 22 milliárd forintba került az első félévi magyar uniós elnökség az elmúlt öt évben - mondta el a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón a magyar EU-elnökség operatív ügyeiért felelős kormánybiztos.
Magyarország átlag feletti színvonalon, de takarékos módon végezte el az elnökséghez kötődő feladatait a kormánybiztos szerint.
A felkészülésre és lebonyolításra fordított összeg Robák Ferenc szerint "az egyik, ha nem a valaha volt legkevesebb", hiszen az elmúlt évek soros elnökei közül minden tagállam több mint 100 millió eurót költött az elnökségéhez kapcsolódó feladatokra és előkészületekre.
Robák Ferenc azután beszélt erről, hogy a kormány szerdai ülésén megtárgyalta és elfogadta a magyar elnökség operatív, logisztikai, kommunikációval és költségvetéssel összefüggő feladatainak végrehajtásáról szóló jelentést.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.