Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elsősorban a hitelnyújtás állami eszközökkel történő élénkítésén keresztül kívánja a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a jövő évi gazdasági növekedést segíteni - írja Magyar Nemzet kormányzati forrásokra hivatkozva hétfői számában.
Az ehhez szükséges állami intézményrendszer megvan, csak nem működik elég hatékonyan. A kormány hangsúlyosabb szerepet szán a létező apparátusnak, továbbá olyan garanciaprogramokban gondolkodik, amelyek a banki kockázatvállalást erősítenék.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy a GDP-bővülés ösztönzésének másik motorja a kivitel erősítése lenne a hagyományosan erős exportpiacokon kívüli országokba.
Az agrárium az egyik terület, amely ennek az elképzelésnek a haszonélvezője lehetne; viszonylag kevés pénzből gyors eredményeket lehetne elérni, ha az állam segítené a cégeket például hűtőházak építésében vagy halgazdaságok újraindításában - írja a Magyar Nemzet.
Mint megírtuk: londoni elemzők Magyarországon jövőre az eddig jósolt 1,5 százalék helyett most már csak 0,5 százalékos GDP-növekedést valószínűsítenek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.