Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 183,22 pontos, 1,11 százalékos emelkedéssel 16672,53 ponton zárt kedden.
A Mol árfolyama 1,2 százalékkal, 16000, az OTP-é 2,1 százalékkal, 3238 forintra erősödött - közölte az InfoRádió. A Magyar Telekom 0,6 százalékkal gyengült, a Richter 0,7, az Egis 3,3 százalékkal erősödött. Tőzsdezáráskor egy euró 307,22, egy dollár 222,79, egy svájci frank 248,49 forintot ért.
Ahogyan a nemzetközi tőzsdéken is a bankrészvények úgy a magyar piacon is az OTP vezette az emelkedést kedden - tette hozzá a Napi Gazdaság. A legnagyobb magyar bank árfolyama egész nap pluszban forgott, napi maximumát 3260 forinton érte el még délelőtt. A nap végi felhúzásnak köszönhetően azonban ettől nem is olyan messze 3238 forinton zárt a részvény.
Ez 2,2 százalékos pluszt jelentett annak ellenére, hogy a görög és az olasz helyzetről sem érkeztek megnyugtató hírek a magyar tőzsde nyitva tartásának az idején. Ugyanakkor a forgalom nagyon kicsi volt, a legnagyobb értéket képviselő OTP esetében is alig haladta meg a 4 milliárd forintot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.