Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Orbán-kormánynak alig egy hete maradt, hogy a valóságtól elrugaszkodott makropályát a realitásokhoz igazítsa − ellenkező esetben a Napi Gazdaság szerint jöhet a pótköltségvetés.
A 2012-es büdzsé felől nézve az Orbán-kabinet időhúzásra játszik – írja a Napi Gazdaság. A lap szerint a kormányfő arra számít, hogy a karácsony előtt kezdődő IMF−EU tárgyalások ténye stabilizálja a forintot és segíti az államadósság piaci finanszírozását. A következő hetekben a tervek szerint a parlament elfogadná az új Munka törvénykönyvét, az önkormányzati, a szakképzési törvényt és a 2012-es költségvetést − így a Valutaalapot kész tények elé állíthatja.
A 2012-es büdzsé módosító javaslatairól és a hiányról a parlament a jelenleg érvényes menetrend szerint jövő kedden, november 29-én szavaz − ezt követően már nincs lehetőség a költségvetés érdemi alakítására. Ellenkező esetben a vitát újra kell kezdeni, ez viszont a költségvetési törvény idei elfogadását tenné lehetetlenné.
A GDP növekedésére vonatkozó 1,5 százalékos prognózis 0,9 százalékra való visszavétele 200-250 milliárd forint további szigorítást tenne szükségessé, az erről szóló módosító javaslatokat a kormánynak még a héten be kellene terjesztenie a parlament elé. Amennyiben a gyors változtatás elmarad, ám az IMF miatt változtatni kell a 2012-es büdzsén, akkor borítékolható az évközi kiigazítás: ez technikailag pótköltségvetés vagy új költségvetés készítését jelenti – írja a Napi Gazdaság.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.