Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az OECD gazdasági aktivitást személtető konjunktúramutatója októberben már az egymást követő hetedik hónapban csökkent, két éve a legalacsonyabb szintre került.
A párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hétfőn közzétett adatai szerint a konjunktúramutató (CLI) 100,1 pontra süllyedt a szeptemberi 100,4 pontról (Augusztus: 100,8 pont, július: 101,4 pont.)
Ezen belül a hét legfejlettebb ország (az Egyesült Államok, Kanada, Németország, Franciaország, Olaszország, az Egyesült Királyság és Japán) konjunktúramutatója 100,5 pontról 100,2 pontra süllyedt, az euróövezeté 99,2 pontról 98,5 pontra csökkent.
Az OECD november végén lefelé módosította a globális növekedésre vonatkozó előrejelzését a világgazdaságban tapasztalható bizonytalanságokra hivatkozva.
A szervezet várakozása szerint a globális gazdaság 3,8 százalékkal bővül az idén a korábban várt 4,2 százalék helyett. Az OECD 3,4 százalékos növekedést valószínűsít jövőre a fél évvel korábban várt 4,6 százalék helyett.
A 27 fejlett országot tömörítő szervezetben az idén átlagosan 1,9 százalék, jövőre 1,6 százalék növekedés várható az OECD szerint, amely azzal számol továbbá, hogy az euróövezetben idén 1,6 százalék, jövőre 0,2 százalék lesz a gazdasági bővülés.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.