Félnek az európai bankok amerikai ügyfelei

Kiveszik külföldi, elsősorban európai érdekeltségű bankokban lévő pénzüket az amerikaiak.

  • MTI MTI
Félnek az európai bankok amerikai ügyfelei

A Financial Times csütörtöki számában a Fed adataira hivatkozva azt írta: május végén még 879 milliárd dollárt tett ki az Egyesült Államokban működő külföldi érdekeltségű bankoknál tartott betétállomány, december elején ennél 25 százalékkal kevesebbet, 291 milliárdot. Közel tíz év óta ez az első alkalom, hogy hat egymást követő hónapban csökkentek a külföldi tulajdonú bankoknál elhelyezett pénzek.

A Deutsche Bankhoz tartozó Americas Trust banknál például 2,1 milliárd dollárral, vagyis 6,8 százalékkal csökkentek a betétek a harmadik negyedévben, a brit Barclay's delaware-i leányvállalatánál 397 millió dollárral, azaz 5,6 százalékkal.

De egyébként is csökken a külföldi érdekeltségű bankok részesedése az amerikai piacon: jelenleg 10 százalékot tudhatnak magukénak a nagyjából három évvel ezelőtti közel 17 százalék helyett.

 

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?