Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,03 pontos csökkenéssel, 17 172,98 ponton nyitott csütörtökön. Ez 0,01 százalékos gyengülés a szerdai záró értékéhez képest.
Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője a kereskedés nyitása előtt azt mondta, hogy az amerikai piacok markáns csökkenéssel zárták a szerdai kereskedést, csütörtök reggelre viszont némileg javult a nemzetközi befektetői hangulat. A szakértő szerint a BÉT-en fontos támaszok közelébe került néhány vezető részvény árfolyama, az OTP esetében 3200 forintnál, míg a Mol-nál 17 200-17 500 forint között húzódnak fontos szintek. A szerdai IMF-figyelmeztetés miatt aggasztó szintre került a forint árfolyama, ha a mai kereskedés 309 felett fejeződik be az euró-forint viszonylatában, további trendszerű forintgyengülés jöhet - vélte Varga Zoltán.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője emlékeztetett arra, hogy elsősorban a nyugat-európai piacokon és főleg a devizapiacon éreztette hatását az euró gyengülése a dollárral szemben. A magyar piacot és forint árfolyamát a különböző helyekről - Európai Unió, IMF - érkező finoman fogalmazott negatív megjegyzések befolyásolhatják. Mindezeket figyelembe véve a csütörtöki kereskedés legfeljebb a szerdai záróérték körül, vagy gyengüléssel kezdődhet. Csütörtökön napon az olasz 10 éves kötvényaukció eredménye is piacbefolyásoló tényező lesz - mondta az elemző.
Sőre Balázs hangsúlyozta, hogy a BUX elég jól láthatóan szűkülő sávban mozog, amit általában egy nagyobb elmozdulás követ. Kérdés, hogy ez még az idén, vagy a jövő év januárjában történik meg. Az elemző szerint nagyobb a valószínűsége egy lefele történő elmozdulásnak, de egy jó hír hatására, kedvező nemzetközi hangulatban akár az ellenkezője is történhet.
Somi András, a KBC Securities elemzője szerint a csütörtöki kereskedést az európai hangulat befolyásolja, feltehetően ismét alacsony forgalom mellett.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 175,78 pontos, 1,01 százalékos csökkenéssel, 17 175,01 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 4,0 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol 315 forinttal, 1,76 százalékkal 17 585 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára nem változott 3300 forintot ért, forgalmuk 1,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,58 százalékkal 520 forintra erősödött, forgalma 241,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 2,00 százalékkal 34 290 forintra esett, a részvények forgalma 365,5 millió forintot ért el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Tíz év populista önszabotálás után lépett a kormány, és mentőövet dobott a rezsicsökkentéssel elsorvasztott víziközműcégeknek. Ez még mindig nem elég ahhoz, hogy az újrainduló felújítások úgy javítsanak a hazai csőhálózaton, ahogy kéne.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.