Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Magyarországnak szüksége van az IMF mentőcsomagjára, hogy helyreállítsa a piac bizalmát - nyilatkozta Paul Rawkins, a Fitch elemzője a Bloomberg televíziónak.
„Magyarország problémái nagyon országspecifikusak. Vannak gondok a régióban, de a magyar bajok jelentős részét a magyarok okozzák” – mondta Rawkins, a Fitch hitelminősító feltörekvő európai országokkal foglalkozó csoportjának vezetője keddi interjújában.
A sajátos problémák aláásták a befektetők bizalmát, amit nagyon nehéz helyrehozni. Az ország nem fog holnap bedőlni, mert van még pénze a bankban, jegyezte meg a szakértő, de Orbánéknak mindenképpen megállapodást kell kötniük az első félévben.
A Bloomberg emlékeztet: a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió decemberben megszakította a tárgyalásokat Magyarországgal, miután Orbán Viktor miniszterelnök nem volt hajlandó visszavonni azokat a törvényeket, amelyek szerintük korlátozzák az MNB függetlenségét.
Fellegi Tamás kedden kezdett előkészítő tárgyalásokat Washingtonban a Valutaalap képviselőivel, és január 12-én találkozik Christine Lagarde-dal, az IMF főigazgatójával. Az Európai Bizottság alelnökétől, Olli Rehntől január 20-ára kapott időpontot, az uniós testület a minap jelezte: Rehn nyitott arra, hogy találkozzék Fellegivel, de ez önmagában még nem jelenti a hiteltárgyalások hivatalos megkezdését.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.