Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Soros György Davosban bírálta Németország európai válságmenedzselését: szerinte Németország "olyan politikát diktál, amely deflációs következményekkel járó adósságválsághoz vezet".
Soros György a bírálatában felteszi azt a kérdést: vajon mikor válik nyilvánvalóvá, hogy "a valutaunió önromboló pályán halad". A válságból való kilábaláshoz Soros azt javasolja, hogy az olyan válságországokat, mint Görögország, ne csupán szigorúbb államháztartási szigorra kényszerítsék, hanem olyan ösztönzést is adjanak nekik, amely a deflációs spirál kialakulását megakadályozza. Ezeknek a gazdaságnövekedési kezdeményezéseknek az EU-ból magából kellene jönniük - véli.
Soros György egyúttal azt veti Németország szemére, hogy az az euróövezeti válságországok elé elérhetetlen célokat tűz, és ezzel maga ellen hecceli ezeket az államokat. "Európa többi része nem Németország" - mutatott rá Soros, aki szerint a jelenlegi euróövezeti válságkezelés ellenállással találkozik a periférián levő országokban. "A magyarországi fejlemények csak a kezdetet jelentik" - hangsúlyozta a magyar származású milliárdos.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Lezárult a nyomozás a parkfenntartási biznisz néven ismert ügyben. Az ügy főszereplője tavaly őszi kihallgatásán elismerte, hogy irreálisan magas összegeket kaptak azokért a kertészeti munkákért, amelyeket különböző önkormányzatoknak végeztek – értesült a HVG.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.