Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Soha nem látott szintre emelkedtek az üzemanyagok árai Szlovákiában az utóbbi napokban, a 95-ös benzin már átlépte az 1 euró 60 centes határt, ami több mint 470 forintnak felel meg.
A gázolaj literenkénti ára is másfél euró (mintegy 440 forint) körül mozog a szlovákiai üzemanyagtöltő állomásokon. A 95-ös oktánszámú benzint egy évvel ezelőtt csaknem 20 centtel, azaz több mint 12 százalékkal olcsóbban lehetett tankolni Szlovákiában – olvasható az egyik autós honlap összeállításában.
Az elmúlt időszakban az Európai Unió tagállamai közül 24-ben döntött rekordot a benzin ára, és a dízelüzemanyag esetében sem jobb a helyzet, hiszen ennek ára 18 országban van csúcson. A honlap elemzése szerint a közeljövőben nem is lehet javulásra számítani.
Bár az üzemanyagárak Európa-szerte sokat emelkedtek, a visegrádi országokkal és Ausztriával összehasonlítva Szlovákiában a legdrágább a benzin, és a gázolaj ára is magasabb, mint Ausztriában és Lengyelországban. Az Európai Unió átlagos üzemanyagáraival összehasonlítva Szlovákia a középmezőnyben van.
Az üzemanyagba épített adóterhek tekintetében a V4-ekkel és Ausztriával összevetve Szlovákia áll az autósok szempontjából a legrosszabb helyen. Egy liter 95-ös benzin árából Szlovákiában csaknem 83 cent az adó, a gázolaj esetében ez az adóteher literenként 65 cent.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.