Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyezségre jutott a kínai vezetés az állami tulajdonban lévő bankok hitelezésben való monopolhelyzetének csökkentését, illetve megtörését illetően - írja a pénteki China Daily napilap.
A bankok hitelezésben való monopóliumát meg kell törni ahhoz, hogy a magántőke szabadabban áramolhasson Kínában - mondta Ven Csia-pao (Wen Jiabao) miniszterelnök a kínai nemzeti rádióban a hét közepén.
A kérdést illetően a központi vezetés konszenzusra jutott, amelyet a március végén bejelentett vencsoui (Wenzhou) reformcsomag is mutat. Ebben kísérleti jelleggel átfogó pénzügyi változásokat irányoz elő a vezetés, így az illegális kölcsönök legalizálását és a magántulajdonban lévő pénzügyi szolgáltatások fejlesztését. Ven hozzátette: az évről évre rekordprofitokat elkönyvelő kínai nagybankok "túl könnyen tesznek szert a nyereségre".
A kínai magánszemélyek és vállalatok hitelfelvételi lehetőségei beszűkültek az elmúlt másfél évben, köszönhetően a túlfűtött ingatlanpiac lehűtését szolgáló központi rendelkezéseknek. A szigor mellett a gazdaság lassulása és az exportpiacok gyengesége is sújtja a cégeket, elsősorban a kis- és közepes vállalatokat, amelyek a bankrendszert megkerülve kétszámjegyű kamatra kénytelenek komoly összegeket felvenni. Ez ráadásul jogi következményekkel is járhat, a magánszemélyektől való kölcsönzés ugyanis illegális Kínában.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.