Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy argentin olajmérnök, Miguel Galuccio került az Argentínában pénteken államosított Repsol leánycég, az YPF élére.
A 44 éves olajipari szakember több mint 20 éves szakmai múltja alatt az YPF kötelékében is dolgozott, 1999 óta az amerikai Schlumberger cégnél külföldi projekteket vezetett. Erősségeként éppen nemzetközi tapasztalatait és stratégiai szemléletét emelik ki.
Az argentin parlament pénteken nagy többséggel hagyta jóvá a spanyol Repsol leánycége, az YPF részleges, 51 százalékos államosítását, és az államfő még aznap aláírta az államosításról szóló törvényt.
Az argentin elnök áprilisban tett javaslatot az ország legnagyobb olaj- és gázipari vállalata, az YPF államosítására. Cristina Fernández de Kirchner a magánszektor energiacégeit teszi felelőssé azért, hogy csökken az ország olaj- és gáztermelése, a Repsol leánycégének az elmaradt beruházásokat rója fel. Az elnök szerint Argentína az elmaradt fejlesztések miatt vált nettó energiaimportőrré. Az ország az idén várhatóan több mint 10 milliárd dollár értékben kényszerül földgázt és cseppfolyósított földgázt importálni.
Spanyolország már korábban tiltakozott az ügy miatt, most Madridban a külügyminisztériumba kérették az argentin nagykövetet, miközben a Repsol kártérítési igénnyel bírósági keresetet nyújtott be. Az YPF céget állami vállalatként 1922-ben alapították, és 1992-ben privatizálták.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.