Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós adó bevezetésének egyik hatásaként megszigorodhatnak az ingyenes számlák feltételei – írja a Világgazdaság.
Ez egy átlagos jövedelmű magánszemély folyószámlájánál havi 150, évi 1800 forint elvonást jelent annak alapján, hogy a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján májusban bruttó 219 200 forint volt az átlagos havi jövedelem – írja a VG.
Ha a bérek a jegybank által előre jelzett 5,3 százalékos inflációval nőnek, akkor a jövő év közepén az átlagos bruttó havi jövedelem 230 800 forint körül alakul, ennek pedig a nettó érteke 150 ezer forintra várható. A folyószámlát ennek egy ezreléke terheli, függetlenül attól, hogy az ügyfél átutalja, felveszi, vagy bankkártyával elvásárolja jövedelmét – teszi hozzá a lap.
Ez számlánként ugyan kis összeg, mégis a lap szerint arra lehet számítani, hogy a hitelintézetek a túlnyomó többségét ráterhelik majd az ügyfeleikre. A kormány ugyanis 280 milliárd forint költségvetési bevételt vár a tranzakciós adótól. Ez nagyobb összeg, mint az összes Magyarországon működő hitelintézet tavaly elért 267,9 milliárd forintot kitevő jutalékeredménye.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.