Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az év első négy hónapjában a kivitel volumene 0,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakának szintjét, a behozatal volumene 0,2 százalékkal csökkent - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Január-áprilisban az export euróban 1,6 százalékkal csökkent, forintban elszámolva 7,6 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbival összevetve. A behozatal euróban stagnált, forintban elszámolva 9,4 százalékkal nőtt a múlt év első négy hónapjához képest.
Áprilisban az export euróban 4,0 százalékkal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest, forintban 6,1 százalékos növekedést regisztrált a KSH. Az áprilisi import euróban 3,5 százalékkal csökkent, forint elszámolásban 6,4 százalékos emelkedést mutatnak az adatok. Volumenét tekintve a kivitel 2,2 százalékkal az import 3,4 százalékkal maradt el a tavaly áprilisitól.
Az év első négy hónapjában az exporttöbblet 2,126 milliárd euró (626,3 milliárd forint) volt, 428 millió euróval kevesebb, mint a múlt év azonos időszakában.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.