szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Vodafone Magyarország elnöke, Beck György a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének csütörtöki kibővített elnökségi ülésén elmondta, hogy a távközlés területén "szép növekedés tapasztalható" hazánkban. Eközben ugyakkor a szektort érintő korábbi különadót igazságtalannak tartja.

Sok Magyarországon működő multinacionális cég úgy döntött, hogy erősíti működését - emelte ki Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke. A multinacionális cég elnöke szerint eközben autóipari nagyhatalom is lehetünk. A távközlés területén még szebb a növekedést láthatunk a Vodafone elnöke szerint. Itt a kínai Huawei-vel történő megállapodást érdemes kiemelni. Míg idén 3,5 milliárdos összesített exportbevétellel kalkulálhatunk a Huawei esetében, addig ez a hamarosan 5 milliárdra nőhet, így a kínai multicég a magyar GDP-ből már komoly szeletet hasíthat ki. "Fantasztikus beruházás lesz ez" - mondta Beck. A Huawei Magyarországra telepíti európai központját, teljes Európát, Észak-Afrikát, a volt szovjet tagköztartáságot is Magyarországon előállított termékekkel látják el, ez fontos eredmény.

A bizalmat növeli az IMF-tárgyalások megkezdődése, mondta Beck . A szektorra különadó kivetéseére kitérve a Vodafone Magyarország elnöke kijelentette, hogy nem a tény, hanem a nem egyenlő teherviselés fáj nekik. Nem minden iparág részesedett ugyanúgy ebből. Jól indult a telekom iparág a kormánynál, a miniszter is innen, ebből a szektorból érkezett. Jó lenne, ha lenne olyan ember, akivel tudnának a kormányban beszélni, most nem teljesen zökkenőmentes a kommunikáció. Emellett pedig a fejlesztések felfuttatása is fontos lenne, például az e-útdíj projekt elindítása, mivel így ők is részt tudnának venni a nagyobb beruházásokban.

Ugyanakkor azt is láthatjuk, hogy nem mindent partnert sikerült Magyarországon tartani (pl. Nokia, Elcoteq). Ezek fájó pontok. Beck emellett 5, változtatásra érdemes pontot tartott fontosnak kiemelni. Először is a növekedés megindítása fontos lenne, ezután a magyar és nemzetközi cégek közti különbségek felszámolása következhetne, a magyarok felhúzásával, nem a multik lenyomásával. A következőekben a bürokrácia csökkentése lehetne fontos momentum. Végezetül pedig a befektetési tárgyalások esetén, a támogatások odaítélésekor nagyobb nyomást kellene gyakorolni a befektetőkre, hogy magyar beszállítókat használjanak, és emellett az iparági konzultációk felerősödése területén is szükség előrelépésre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!